Як зробити альпійську гірку Величезне значення для цього ландшафтного рішення мають розміри самої гірки. Поруч з величезним будинком, і альпінарій повинен бути значним.

Якщо ж ви хочете побудувати його поруч з мініатюрним спорудою, вибирайте та гірку поменше.

Отже, приступаємо до будівництва альпійської гірки.

Що нам для цього потрібно?

Насамперед задумка. Потім, після того як ви визначилися з місцем і розмірами, підбираємо відповідні камені. Для альпінарію розміром 1,5 на 2 метри знадобиться приблизно 1 тонна каменів. Вибирайте камені однієї породи. Тієї, яка знаходиться ближче до місця вашого проживання.

Як зробити альпійську гірку
Як зробити альпійську гірку

На сонячному ділянці, перш за все, необхідно зробити хороший дренаж. Але якщо ваша грунт і так добре дренирована, можна обійтися і без нього. Далі оформляємо ділянку камінням. Розташовуємо їх таким чином, щоб самі великі і красиві були на самому видному місці. Занурюємо їх у землю на глибину від 1/3 каменю.

Обов'язково залишайте місце для посадки рослин – посадковий кишеню. Ухил на цьому місці повинен бути на 10 градусів до вершини схилу. Грунт в ньому необхідно ущільнити.

Як зробити альпійську гірку
Верхній шар грунту альпійської гірки має на 20 см складатися з родючим. Це необхідно для того, щоб рослини не відчували нестачу в поживних речовинах. Але приблизно один раз в місяць, особливо навесні, необхідно удобрювати рослини, для цих цілей можна використовувати прекрасний засіб Гуммі або будь-які інші стандартні добрива саме для вашої землі.

Рослини для гірки

Варто надати перелік рослин, які непогано поєднуються між собою, вирощені на альпійській гірці. Крокус, тюльпан, нарцис, ряст – квіти, які порадують вас своїм цвітінням. Ялівець, туя, барбарис – чагарники. Посадіть на передній ряд примулу, гвоздику травянку, флокс шилоподібний, петунью, фіалки. Всі рослини, висота яких перевищує інші, необхідно посадити або на самий верх, або в середину.

Альпійська гірка в якомусь складному догляду не потребує. Розпушуйте землю, видаляйте зів'ялі квітки, поливайте рослини. Кожен рік змінюйте розташування однорічних рослин. Якщо ж ви вибрали багаторічні в якості прикраси для гірки, зрізайте з осені верхні висохлі частини, для того щоб не захаращувати саму гірку. Ось і весь догляд за альпінарієм!