Види матеріалів для будівництва дерев'яного будинку Багато, для того, щоб побудувати заміський будинок, зупиняються на наступних будівельних матеріалах – колоду або брус. Справа в тому, що пріоритети в основному віддаються комфорту і економічності, а ці два натуральні вироби дозволяють здійснити задумане.

remontistroy.ru може здійснюватися за допомогою колод простих або оциліндрованих, масивного або клеєного бруса, а також конструкцій каркасно-щитового типу. Розглянемо особливості кожного більш докладно.

Види матеріалів для будівництва дерев'яного будинку

В цілях економії вигідно використовувати просту круглу колоду. Однак, рубати дерев'яний зруб – складна і трудомістка задача. До того ж, коли будинок буде побудований, потрібно буде почекати рік, який відводиться для усадки будівлі, після чого можна приступати до обробки. Між вінцями передбачаються шви, і їх потрібно час від часу конопатити. Варто відзначити, що зовнішній вигляд такого будинку буде злегка допотопним, у зв'язку з чим рекомендується додаткове як внутрішня, так і зовнішня обшивка.

Більш швидке і легке будівництво здійснюватися з допомогою масивного бруса. Але, як і в попередньому випадку, доведеться ізолювати шви і обробляти стіни будинку.

Кращий матеріал – оциліндрована колода, яке може похвалитися своїми перевагами. Легкість в роботі та експлуатаційні характеристики його набагато перевищують два вищеописаних матеріалу. Споруда з колоди буде сідати набагато менше часу. Однак, колоди протягом часу здатні тріскатися, з-за чого будуть втрати тепла. У зв'язку з цим, обов'язковою умовою буде внутрішня обробка стін, запобігає теплові втрати, що, в свою чергу, вимагає додаткових фінансових вкладень.

В Канаді протягом тривалого часу користується популярністю каркасно-щитовий спосіб домобудівництва. В цьому випадку деталі будови повинні бути якісними, а монтажники – професійними фахівцями.

Сучасний матеріал, що використовується для будівництва заміських будинків – профільований брус клеєного типу. Технологія такого плану була розроблена на заході і прийшла до нас не так давно. Якщо порівнювати характеристики споруди, то будинок з профільованого бруса схожий з кам'яним, в слідстві чого його термін експлуатації може досягати сотень років. У виробництві бруса застосовують особливий склад клею. До деревини при цьому пред'являють особливі вимоги, тому на виробництві її піддають особливій сушінню. Завдяки клейовим прошаркам, даний матеріал є одним з найбільш міцних, а шар клею додатково забезпечує теплоізоляцію приміщення. За рахунок пазів, які використовуються для з'єднання брусів, теплоізоляція будинку поліпшується, тому немає необхідності застосовувати додаткові теплоізоляційні матеріали. Також з переваг варто відзначити стійкість матеріалу до займання, що забезпечується відсутністю в брусах щілин і тріщин. Завдяки хімічній обробці, така деревина виходить вологостійкої, вогнестійкої і не «боїться» біологічних організмів. Будівництвом такого будинку можна займатися в будь-який час року, а самі монтажні роботи досить швидкі. Завдяки естетичному і сучасному зовнішньому вигляду будівлі, будинок не обов'язково додатково обробляти спеціальними матеріалами. До того ж, для фундаменту не пред'являються жорсткі вимоги, так як будинок набагато легше цегельного аналога. Цей варіант стає більш популярним на території Росії, так як він об'єднав в собі традиції та сучасні технологічні особливості.