Правильна установка стовпів для паркану Споруджуючи огорожу на дачній ділянці або біля заміського будинку, доводиться встановлювати стовпи, які будуть основою майбутнього паркану. Стовпи, безумовно, бувають різні, але всі вони повинні стояти надійно і непорушно, бо тільки від цього фактора залежить стан огорожі.

При установці стовпів для забору необхідно дотримуватися цілий ряд правил, виконання яких додасть роботі потрібну якість і очікуваний ефект.

Що потрібно знати

Кожен вид стовпа має свою специфіку, але принципи встановлення стовпів однакові, якби вони були кам'яними, дерев'яними або металевими. Перше, на що слід звернути увагу – грунт, на якому буде стояти огорожу. Дуже часто дачники яким потрібно купити котел опалювальний користуються простим методом: викопується ямка, вставляється стовп і все це заливається цементним розчином.

За великим рахунком, стовп стоїть, але якщо (з часом) він починає давати крен або нахил, виникає безліч непорозумінь і запитань. Відповідь проста – стовп зацементували, але не подумали про те, за що «тримається» сам цемент. Саме тут і постає питання про характеристиках грунту. Це найважливіше, що необхідно знати в цій області. Грунт володіє такою характеристикою, як пучинистоть. Здимистими ґрунтами називають ті його види, які в процесі замерзання підземних вод, збільшуються в об'ємі.

Характеристики грунту і методи встановлення стовпів

Правильна установка стовпів для паркану
Стовп на непучинистом грунті.Якщо грунт на дачній ділянці не є спучуючих, то взагалі не варто зв'язуватися з бетоном. Це буде зайвою тратою часу, сил і коштів. Цілком достатньо буде зробити лунку, розміри якої будуть відповідати встановлюється стовпа.

Але грунт, який має звичай промерзати, вимагає особливої уваги. Проста заливка бетоном нічого не дасть. Пучиністий грунт «ламає» навіть ґрунтовні підвалини масивних будинків, так що стовп з цементом він «виплюне» на поверхню без особливих зусиль.

В таких випадках треба діяти таким чином: в лунку не заливати цемент, а засипати щебінь і ретельно її утрамбувати. Лунка повинна мати розміри більше, ніж стовп, так зручніше буде проводити трамбування. В даному випадку, щебінь буде грати роль непухкого грунту. Крім того, він візьме на себе функцію дренажу. При проведенні даних робіт, дуже важливо, щоб глибина лунки була більше рівня промерзання грунту. Глибина посадки» парканного стовпа не настільки важлива.

Основні висновки

Правильна установка стовпів для паркану
Щебенева подушка для пучинистих грунтів.Перш ніж приступить до будівництва огорожі, необхідно чітко уявляти властивості та характеристики ґрунту. Для цього можна викликати геодезистів, які характеризують кожен метр ділянки.

Оплата їх послуг буде набагато менше тієї суми, яка буде витрачена на будівництво нового паркану. Ще кращий варіант – установка забірних стовпів згідно з тим рекомендаціям, які викладено вище. Цей варіант абсолютно безпрограшний і підходить до самого «шкідливому» типу грунту. Дуже важливо, щоб огорожа, особливо якщо він планується масивним, мав надійну опору.