Головні питання щодо облаштування опалення

Будь-яке будівництво будинку рано чи пізно призводить до проблеми облаштування опалювальної системи. Найбільш правильним рішенням є планування опалення ще на етапі створення плану будівлі, адже таким чином можна врахувати всі нюанси і провести розрахунки.

Але для непрофесіонала це питання досить трудомісткий, так як потрібно спроектувати систему. Особливо якщо мова йде про сучасних рішеннях, пов'язаними з автоматикою або сильно розгалуженими конструкціями, що складаються з великої кількості елементів. Але при цьому існують схеми, на які доведеться витратити у багато разів менше сил і часу.

Як вибрати опалення. Потрібна група безпеки котла та інші допоміжні елементи?

Опалювальні системи поділяють за багатьма ознаками. Наприклад, часто можна почути про одноконтурних і многоконтурных конструкціях, кожна з яких має свої особливості.

Також існують класифікації за наступним моментам:

 • Кількість труб.

 • Послідовна або паралельна розводка.

 • Нижня або верхня планування.

 • Горизонтальний або вертикальний монтаж.
 • Звичайно, цей список не є повним, але розуміння цих видів систем допомагає у виборі для свого будинку. Слід врахувати, що однотипного опалення сьогодні майже ніде не можна зустріти, адже тільки об'єднані рішення дозволяють створити ефективну систему. Особливо якщо доповнити її такими елементами, як www.universyst.com.ua і т. д.

  Починати роботу слід з проектування системи. Потрібно розрахувати мінімум параметрів, які стосуються наступного:

 • Котел.

 • Кількість радіаторів.

 • Число елементів.

 • Конфігурація трубопроводу.
 • Найпростіший спосіб – розділити всю схему на складові блоки. При цьому не варто забувати про включення в проект група безпеки котла та інших елементів. Більшість сучасних пристроїв працюють в автоматичному режимі, тому їх використання дозволить забезпечити безпеку опалення в разі її поломки.

  Головні питання щодо облаштування опалення

  Монтаж системи: установка котла, радіаторів, трубопроводу, група безпеки котла та інших елементів

  Після того, як система була спроектована і попередні будівельні роботи були закінчені, приходить момент монтажу всіх врахованих елементів. Для цього необхідний мінімальний набір інструментів, що складається з шуруповерта або викруток, дрилі (звичайно ж, краще перфоратор), накидних ключів, молотка і труборіза. Але самостійну установку газового обладнання слід перекласти на професіоналів. Після котла потрібно підключитися до системи водопостачання. При цьому майже обов'язково обладнати котельню частина самоочисним фільтром для води, щоб продовжити термін його служби. І лише після цього можна переходити до монтажу радіаторів.

  Залишається провести трубопровід і встановити інші елементи. При цьому варто враховувати, що мідні труби можуть бути з'єднані за різними технологіями починаючи від пайки і закінчуючи фітингами.

  Після остаточної установки потрібно провести тестове включення. Мова йде не про всю систему, а про окремих елементах, навіть про групу безпеки котла, поступово переходячи на контури. Тільки після того, як встановлено, що система працює і ніяких помилок не було допущено, можна ненадовго включити опалення. Часто буває необхідним відрегулювати його роботу, перш ніж повністю запускати.