Як самостійно спорудити дачний будинок Власна дачна будівля — мрія багатьох міських жителів. Якщо величезний котедж звести самостійно неможливо, то маленький будиночок цілком реально. До того ж сьогодні матеріалів для його будівництва існує велика кількість.

З чого почати зведення дачного споруди?

Слід пам'ятати, що зведення будинку починається не з закладки підстави і не з придбання матеріалів, а з вибору підходящого ділянки. Зрозуміло, будь-намагається вибрати ділянку з привабливими краєвидами і недорогий.

Всі дачні будиночки можна умовно розділити на кілька видів:

• Дерев'яні
• Кам'яні

У наш час в основному будівлі будують з цегли, оскільки вони виходять довговічними, пожежобезпечними і міцними. Крім цього, такі будови володіють прекрасною тепло - і звукоізоляцією. Дерев'яні будівлі володіють невеликими втратами тепла, а їх усадка порівнянна з кам'яними будівлями. До того ж просочений спеціальними засобами брус може тривалий час протистояти горінню.

Наступний етап — створення фундаменту

Досвідчені дачники рекомендують насамперед робити паркан, щоб уберегти будматеріали. Далі, здійснюється підготовка місця під закладку підстави, але спочатку слід: розчистити ділянку від рослинності, визначити чи є ґрунтові води, а ще досліджувати грунт.

Як самостійно спорудити дачний будинок
Як самостійно спорудити дачний будинок

Якщо буде потрібно, то для відведення ґрунтових вод потрібно буде зробити водостік і канавки. У порівнянні з капітальними важкими будівлями, фундамент дачної будівлі можна створити за спрощеною технологією, якщо не плануєте зводити довговічний кам'яний будинок.

Спочатку здійснюється розмітка і планування ділянки, після чого викопуються не надто глибокі ямки під основу, навколо яких монтується опалубка. У неї потім необхідно виконати закладку арматурного каркаса. Все це потім заливається бетонним розчином.

Будівництво даху та стін

Для зведення стін невеликого будинку бажано використовувати брус перетином 6х12 див. Адже він здатний витримати велику масу майбутньої покрівлі, а також з такою товщиною матеріалу залишиться достатньо місця для проведення внутрішньої ізоляції.

Стіни дачного споруди складаються з пароізоляційної плівки, внутрішнього облицювання та рами. Щоб не допустити парникового ефекту необхідно плівку укладати тільки з внутрішньої сторони утеплювача.

Як самостійно спорудити дачний будинок
Як самостійно спорудити дачний будинок

Дах для цього будови краще створювати двосхилого типу, оскільки в ній залишається багато місця для горища, який вийде переробити в мансарду. Її зводять з кількох ферм, при цьому всі елементи збираються за шаблоном на землі.

Далі здійснюється монтаж віконних і дверних блоків згідно з проектом. Ще виконується теплоізоляція стін, а також внутрішня і зовнішня облицювання споруди.

Після всіх будівельних робіт споруда буде виглядати привабливіше, якщо її пофарбувати лаком.

Ваш присадибна ділянка

Для того щоб ваш присадибна ділянка радував вас пишними рослинами, вам потрібно підтримувати грунт у порядку для цього вам потрібно придбати культиватор!