Лісоматеріали для будівництва Найбільш широко вживаними і кращими за своїми властивостями є деревні будівельні матеріали з ялини і сосни. Але застосовують і з таких порід дерева, як липа, осика, вільха.

Заздалегідь можна уточнити www.pilotorg.ru і придбати за прийнятною ціною. Деревина, яка використовується при будівництві будинку, повинна бути в першу чергу сухий і не ураженої жуком – короїдом.

Важливо знати

Якщо дерево буде недостатньо висушене, то в ній може завестися грибок – дуже небезпечний шкідник, боротися з якими буде дуже важко. Зазвичай для будівництва використовують повітряно-суху деревину, одержувану шляхом витримування її під навісами не менше одного року, а для отримання абсолютно сухої не менше трьох років.

Лісоматеріали для будівництва
Лісоматеріали для будівництва

Лісоматеріали поділяють на такі види:

 • колоди, довжина яких буває від 4 до 9 м;
 • пиломатеріали – бруски, дошки, які можуть бути струганими, неструганими, обрізними, необрізами, полуобрезными і шпунтованими, товщиною від 13 мм до 100 мм;
 • фанера, складається з декількох шарів шпону, товщина якої 1-12 мм;
 • паркетна дошка – це соснова дошка, на яку наклеєні тонкі планки з твердих порід дерева;
 • паркет, який виготовляють з твердих порід.
 • Заготовляти для будівництва рекомендують здорову деревину без гнилі і червоточини. В корі колоди зберігають не більше двох тижнів, при знятті якої залишають як би паски шириною 10 див, що не дає торцях розтріскуватися. Деревину зберігають у місці, що знаходиться на височині, яке має стік і попередньо продезинфицированным розчином залізного купоросу.

  Укладання дощок

  Лісоматеріали для будівництва
  При укладанні дощок і колод штабелями між ними вставляють підкладки, для того, щоб створити наскрізне провітрювання. Обов'язково накривають зверху від дощу і снігу. Відходи, такі як стружка, кора обов'язково спалюють, щоб не завелися жукивдревоеды.

  При появі деревного матеріалу з жучками або гниллю, його укладають окремо від здорового і обробляють антисептиками. Це можуть бути і хімічні склади, і такі речовини, як суміш в рівних частках скипидару та гасу, 1%-ий розчин технічного гексахлорану, дезинсекталь.

  Найкраще обробкою такої деревини займатися навесні, так як личинки жуків в цей час виходять близько до поверхні. Для запобігання появи жучка і гнилі деревні матеріали обробляють 10%-м розчином хлористого цинку або мідного купоросу. Такими ж обробляють антисептиками конструкції, які знаходяться всередині приміщення чи під навісом.