Види строительствого піску Сучасне будівництво неможливо уявити без піску. Сфер його застосування безліч, починаючи з створення цементних будівельних розчинів і закінчуючи облаштуванням будівельних подушок.

Але навіть незважаючи на такий попит, inko.dp.ua залишається маловідомим матеріалом. Мало хто навіть з будівельників може назвати хоча б кілька видів будівельного піску, чого вже там говорити про людей, які не займаються будівництвом професійно. У цій статті ми згадаємо основні види цього матеріалу, зрозуміло, з невеликим описом.

Кар'єрний пісок

Почнемо з кар'єрного піску. Як вже зрозуміло, що видобувається він в піщаних кар'єрах. Даний вид піску не відрізняється високою якістю, у ньому завжди є домішки, а іноді їх стільки, що використовувати його можна лише з метою піднесення рівня грунту або для організації дренажу. З найбільш часто зустрічаються домішок можна назвати глину і пил. Цей пісок не рекомендується використовувати в процесі оздоблювальних робіт. Також варто зауважити, що перед застосуванням його обов'язково треба просіювати.

Річковий пісок

Річковий пісок по праву можна назвати самим «чистокровним» видом піску з усіх існуючих. Домішок в ньому дуже мало. Втім, те ж саме стосується і намивного піску, про яке ми скажемо пізніше. До речі кажучи, через форми піщинок, цей вид піску досить затратний в плані цементу, тут він набагато затратніше, ніж намивний пісок.

Намивний пісок

У намивному піску, як ми вже сказали раніше, майже немає домішок і крім того, він менш витратний, ніж річковий у плані використання цементу. Ось тільки коштує він значно дорожче, ніж річковий, а все через складність видобутку. Для видобутку цього виду будівельного піску використовується спеціальне обладнання.

Дроблений пісок

Даний вид піску виходить шляхом дроблення, дробляться тверді гірські породи. Робиться це за допомогою спеціального обладнання. Скажемо відразу, варто такий пісок чимало, тут і вартість обладнання та велика енергоємність процесу та деякі інші моменти. Але от якість цього піску просто чудове, а все завдяки неправильній формі піщинок. Використовуючи дроблений пісок можна сильно заощадити на цементі і при цьому отримати нереально якісний будівельний розчин. Зауважимо, що на сьогоднішній день існує величезна кількість типів такого піску, він ділиться на класи, всього їх три. Крім того, такий пісок підрозділяється по модулям, усього їх вісім.

Джерело: inko.dp.ua