Плюси і мінуси сучасних будівельних технологій Проблема вибору між перевіреними, давно відомими матеріалами, передовими, більш вигідними та економічними технологіями знайома багатьом. Не всі наважуються використовувати для будівництва сучасні, мало вивчені будматеріали, побоюючись зіткнутися з якимись несподіваними проблемами.

Успішно використовується При будівництві alumatrix.org - композитні алюмінієві панелі. Також одним з таких порівняно недавно з'явилися на ринку матеріалів є пінобетон. Чи Так він хороший насправді? Чи можна вірити рекламі? Реальність така, що по теплопровідності пінобетон в кілька разів краще цегли.

За рахунок цього конструкції з пінобетону виходять менш важкими і масивними при тих же показниках. Крім того, пінобетон дуже зручний при збірці, він дешевше багатьох традиційних матеріалів, володіє хорошими звуко - і теплоізоляційними характеристиками і дуже екологічний. Найголовніше, що з-за своєї структури пінобетон тривалий час після виготовлення збільшує свою міцність.

Плюси і мінуси сучасних будівельних технологій
З метою поліпшити тепло - і звукоізоляційні характеристики будівлі все частіше застосовується система "Термодім". По своїй суті — це будинок, побудований з пінополістирольних блоків, які зсередини заливаються бетоном. Така технологія дозволяє швидко і точно, немов з кубиків, зводити легкі, міцні і надійні будівлі. "Термодім" будується в рази швидше і значно дешевше будинків за іншими технологіями. До недоліків цієї технології можна віднести внутрішню поверхню з пінополістиролу. Хоча вона і дуже гладка, але закріпити на таких стінах щось важке, навіть після оздоблення гіпсокартоном, навряд чи вийде. Але з цим можна змиритися, адже плюсів у системи "Термодім" значно більше.

Багато суперечок ведеться на тему доцільності встановлення навісного вентильованого фасаду — конструкції з несучого каркаса, спеціальної плівки і утеплювача. Основна функція фасадної системи — захист стін будівлі від зовнішніх впливів. Вентильовані фасади дозволяють швидко і надійно сховати дефекти зовнішніх поверхонь будівлі, а завдяки циркуляції повітря усередині конструкції, знижується вологість стін, що забезпечує їх більш тривалий термін служби без ремонту. Крім того, наявність навісного вентильованого фасаду теоретично повинно знижувати тепловтрати будівлі. Але практика показує, що якщо будівля не захищене від вітрів, то така технологія призводить майже до протилежного результату. Виникають при сильному вітрі свист і гудіння в фасаді теж не можна назвати перевагою технології.