Заземлення своїми руками для заміського будинку Під час будівництва будинку за містом власникам доводиться займатися великою кількістю різної роботи, пов'язаної з електрикою. Однак нерідко при здійсненні всіх цих робіт власники будинків геть забувають про створення надійного заземлення.

Але слід знати, що заземлення в заміському будинку, слід виконувати у обов'язковому порядку.

Сьогодні неможливо підключення будинку до лінії електропередач без наявності заземлення або при безграмотному його створенні. Тому про це варто подумати ще на стадії будівництва.

Навіщо потрібно робити контур заземлення?

Якщо не зробити в будинку заземлення, то при несправності електропроводки можна отримати удар струмом під час використання будь-якого побутового приладу в будинку. Іноді такий удар може і зовсім виявитися смертельним.

Навіть у тому випадку, якщо в заміському будинку встановлені спеціальні захисні пристрої, заземлення все одно необхідно.

Заземлення із застосуванням металевих елементів

Для проведення цього процесу знадобиться підготувати залізні профілі, зварювальне обладнання, деякі інструменти для виконання земляних робіт та кувалду. Іноді виникає необхідність користуватися ручним буром.

Місце для розміщення електродів підбирається з урахуванням того, щоб було зручно працювати. Найкраще, щоб вони знаходилися на відстані близько 6 метрів від будівлі, проте можливо також їх розташовувати на відстані одного метра.

Якихось точних розмірів створюваний металевий трикутник для заземлення не має. Однак приблизну відстань одного електрода до іншого дорівнює 3 метрам. При цьому штир треба забивати десь на 2, 5 метра. Електричні дроти також можуть приєднуватися до цього трикутника в різній кількості.

Заземлення своїми руками для заміського будинку
Заземлення своїми руками для заміського будинку

В якості електродів можна застосувати куточок зі сталі з полицею розміром 50 на 50 міліметрів. При цьому товщина куточка, повинна бути не менше 4 - 5 міліметрів. Для якісного скріплення штирів по контуру, варто скористатися смугою 40 х 4 міліметрів. Такий же матеріал можна застосувати під час прокладання шини заземлення до спеціальної точці введення безпосередньо в будівлю.

Коли металевий контур буде готовий, то не потрібно поспішати засипати його землею. Перш, ніж зробити це, варто обов'язково його сфотографувати. Така деталь може знадобитися для змін до проектної документації.

Крім цього, дуже важливо провести перевірку опору зробленого контуру. Зазвичай для цього потрібна допомога професійних електриків.