Переваги незнімної опалубки Монолітне будівництво передбачає заливку бетону безпосередньо за місцем проведення робіт: це може бути як бетонні стіни, так і бетонний фундамент. Опалубка в цьому процесі виконує роль форми, в яку заливають бетон, і де він висихає, тим самим формуючи необхідні частини будівлі.

Як правило, такі форми мають розбірний принцип, коли після висихання бетону опалубка знімається, залишаючи готовий виріб. Абсолютно новою технологічною розробкою є т. н. незнімна опалубка, що залишається на місці і становящая частиною будинку. Даний принцип дозволяє значно економити час на збирання-розбирання формують конструкцій.

Матеріалом для виготовлення незнімної опалубки служать матеріали, здатні надалі виконувати ізолюючі функції. Найчастіше це – пінополістирол, здатний виступити як надійною формою, так і тепло - і звукоізолятором для зводяться приміщень. Окремі частини незнімної опалубки виконані за принципом конструктора, де з допомогою окремих фрагментів можна спорудити форму будь-якої конфігурації: з'єднуються окремі частини дуже швидко і надійно.

До безперечних переваг незнімної опалубки можна віднести:

1. Швидкість виробничого процесу. Опалубка збирається дуже швидко, а після заливки не потрібно чекати, щоб бетон затвердів і була можливість переставити опалубку далі: пінополістирольні конструкції дозволяє заливати бетон масово, на одному рівні. У випадку з фундаментом – можна заливати весь обсяг відразу.

2. Простота установки. Опалубка має дуже просту і надійну систему з'єднання, при цьому немає загрози виникнення перекосів або похибок – головне чітко вставляти окремі деталі в пази, при цьому дотримуючись конфігурацію згідно проектного креслення. Легка вага окремих фрагментів дозволяє здійснювати роботи самостійно, без залучення дорогих механізмів.

3. Одночасна ізоляція. Опалубка і формує бетон, і виступає в якості відмінного ізолятора звуку і тепла. Це значно економить час і кошти на додаткове утеплення. До того ж, зчіпка ізоляції і бетону в незнімній опалубці просто ідеальна, органічно повторюючи всі форми бетонної конструкції.

Переваги незнімної опалубки

4. Екологічність. Пінополістирол відомий своєю нешкідливістю для навколишнього середовища, тому його широко застосовують у побуті і будівництві.

Дана технологія широко використовується як в малому, так і великому будівництві, а особливості конструкційні особливості незнімної опалубки дозволяють створювати бетонні вироби будь-якої конфігурації.