Як зробити якісну стяжку підлоги Цементно-піщана стяжка – одна з кращих основ для підлогового покриття. Стяжка підлоги є дуже важливим етапом у процесі будівництва та ремонту, оскільки завдяки їй можна отримати рівну поверхню, на яку можна буде укладати покриття без його подальшої деформації.

Зробити це можна, довірившись послуг майстра або самостійно. Робота ця не так вже складна, однак вимагає певного досвіду. Ось технологічний процес виконання стяжки підлоги по бетонній основі.

Кроки

#10102; Першим ділом перевіряються якісні показники наявної стяжки для визначення, чи потрібно заливати поверх неї, або її будуть демонтувати допомогою перфоратора.

#10103; Далі робиться замір рівня підлоги по всій квартирі. Максимальний рівень визначають з допомогою гідрорівня і відзначають найвищу точку, такої товщини і буде стяжка.

#10104; Після цього відбувається установка маяків, тобто направляючих, орієнтирів, за якими буде заливатися підлогу. Висота, на якій закріплені ці маяки, і складе товщину стяжки (рекомендується не менше 5 мм, інакше почне кришитися). Встановлювати їх потрібно виключно горизонтально, а за точністю установки обов'язково стежити за допомогою рівня.

#10105; Далі необхідно виготовити розчин, в якому пропорції цементу і піску (обробленого і очищеного) повинні складати один до трьох. Перемішувати даний розчин слід будівельним міксером. А можна зробити простіше і купити вже готовий розчин.

#10106; А тепер можна починати процес самої заливки. Починають її від кута, що знаходиться з протилежного від виходу боку. Розчин наноситься рівним шаром, вирівнювання здійснюється за допомогою кельми, виключно по напрямних (інакше він не буде рівним, а потім зрізаються надлишки.

#10107; Далі чекають, поки бетон затвердіє повністю і прибирають напрямні (маяки), а місця, де вони знаходилися, заливаються розчином і вирівнюються шпателем.

Як зробити якісну стяжку підлоги
Як зробити якісну стяжку підлоги

А тепер йде процес «дозрівання» бетонної стяжки. В ідеалі це займає більше трьох тижнів. Вся поверхня повинна гарненько затвердіти і знайти міцність. Тільки після цього можна укладати покриття. Щоб уникнути розтріскування стяжки, поверхню потрібно змочувати водою. Провітрювати приміщення заборонено.

Якщо у вас немає багато часу на ремонт, то можна застосувати цементно-піщану суміш з добавками, які зменшать ризик появи тріщин, навіть при немаленьких навантаженнях. Якщо все ж зважилися робити стяжку самостійно, краще подивитися відеоуроки, в яких наочно демонструється весь процес роботи.