Будівництво комор Коморою називається нежитлове приміщення, господарського типу, що частіше всього в коморі зберігається зернові культури або овочі. Зараз на заміну практично всіх старих будівель амбарного типу прийшли сучасні упоряджені зерносховища.

Детальніше про коморах

Перед початком будівельних робіт забудовник завжди визначається з вибором місцевості для будівництва подібного роду враховуючи:

1. Якість місцевості, ґрунтові води повинні розташовуватися на максимальній глибині.
2. Бажана злегка піднесена місцевість, для кращого відтоку дощової води.
3. Бездоганне виконання всіх вимог до споруд такого типу.

Зараз стало популярним використання спеціальних світлопрозорих конструкцій. Приватні землевласники зберігають свої запаси зазвичай в обладнаних погребах. У будь-якому коморі увесь простір розділено на зони, звані сусеками і засіками.

Сусеками називаються спеціально обладнані ящики в приміщеннях, що використовуються для зберігання запасів будь-якого роду. При будівництві комор зазвичай передбачено використання безліч різних дерев'яних шухляд, що використовуються для зберігання харчових запасів.

Будівництво комор
Будівництво комор

Що необхідно врахувати

Для будівництва можна використовувати різний будівельний матеріал, цеглу, деревину, дерев'яний брус та інші. Комору краще облаштовувати, використовуючи стовпчастий фундамент, для кращої циркуляції повітря. Повинна бути використана максимальна захист від гризунів і появи цвілі й вогкості.

Для гідроізоляційних робіт при будівництві подібних приміщень необхідно використовувати смолу і глину. Головна відмінність комори від звичайного льоху, це те, що комору облаштований над землею, а льох нижче рівня землі. Зараз велика кількість будівель амбарного типу оснащене сучасними опалювальними приладами.

Будівництво комор
У комірних приміщеннях обов'язково встановлюються всілякі сушарки. В коморі завжди окремо облаштовано підсобне приміщення для зберігання робочого інвентарю та інструментів. Також продумано приміщення, де може розташуватися сторож, як в денний час, так і в нічний.

Будівництвом комор повинні займатися виключно фахівці, які знають толк в подібному будівництві. Якщо не виконати всі санітарно-технологічні вимоги, то подібна недбалість може призвести до псування величезної кількості овочів або зернових культур, тому аматорство неприпустимо.