Як побудувати зруб Будівництво дерев'яних будинків з безгвоздевой технології відомо з давніх часів. Щоб побудувати якісний і довговічний будинок, краще всього використовувати цільну деревину у вигляді колод.

Перед тим, як почати будівництво, необхідно розробити проект майбутнього будинку.

Можна замовити enkistroy.ru - вони мають високу якість деревини і красивий вигляд. Тут закладається бажану кількість поверхів, тип фундаменту, вигляд даху, віконні та дверні прорізи. В якості підготовчих робіт проводиться закладка фундаменту, розмітка периметра і вивезення зайвого грунту. На цьому етапі також підводяться основні комунікаційні зручності.

Як побудувати зруб
Після зведення фундаменту переходять до закладці стін. Колоди повинні бути куплені і заготовлені ще в зимовий період, коли дерево має найбільш суху структуру. Потрібно правильно зберегти будівельний матеріал, щоб в ній не завелися комахи, грибки і цвіль. Стіна зрубу складається з горизонтальних рядів колод.

Перший вінець – підстава зрубу закладається з колод максимальної товщини. При цьому між фундаментом і вінцем повинна бути зроблена гідроізоляція. Нижню частину колод промащують гудроном і покривають антисептиком. Торці колод промащувати не можна, так як через них будинок буде «дихати».

З'явилися зазори між фундаментом і першим вінцем колод закладають цеглою. Далі колоди кладуть в рубку. Останній вінець буде служити опорою для перекриттів даху, тому колоди сюди беруть особливо міцні і якісні. Після закінчення зведення дерев'яного зрубу, всі проміжки між колодами затикають мохом або клоччям.

Якісно побудований зруб буде служити кілька десятиліть, даруючи своє тепло в зимові вечори і захищаючи від сонця влітку.