Як встановити двері самостійно На перший погляд установка дверей здається складним процесом, але в принципі нічого неможливого немає. Потрібні хоча б початкові навички. Ознайомившись з рекомендаціями, ви зможете виконати цю роботу самостійно.

Пропонуємо вам для ознайомлення приблизну схему.

Купуємо двері

Для початку виберіть якісну двері. При покупці звертайте увагу не тільки на зовнішній вигляд, але також і на матеріал, з якого вона виготовлена. Найкраща сировина для виробництва конструкцій – це дерево, але коштують такі моделі дорожче, ніж, скажімо, двері з ламінату з пінопластовим наповнювачем. Крім дверного полотна потрібно буде купити настановну коробку, дверні петлі, наличники і замки. Колір бажано вибрати під колір плінтуса або меблів.

Установка дверної коробки

Приступаємо безпосередньо до роботи. Для початку демонтуємо стару двері, при необхідності зміцнюємо проріз, робимо укоси. В першу чергу встановлюється дверна коробка, перед цим її потрібно зібрати на саморізи. При складанні контролюйте кути, вони повинні бути строго 90°. В процесі монтажу між прорізом і коробкою залишайте зазор 5-10 мм, так як при зміні температурного режиму двері може трохи деформуватися – це нормально.

Як встановити двері самостійно
Як встановити двері самостійно

Головне правило при установці короби полягає в тому, що його необхідно правильно центровать, потім всі порожнечі між коробом і стіною акуратно заповнюються монтажною піною. Перед цим фіксуємо його довгими саморізами.

Наличники

Встановлюємо наличники. З допомогою стусла відріжте кути під 90°. Під капелюшки цвяхів робимо поглиблення, після монтажу їх можна закрити пластмасовими заглушками.

Петлі і замки

Наступний етап – врізання петель і установка замків. Робимо розмітки на коробі і на дверному полотні, стамескою точно за розміром петель робимо заглиблення так, щоб петлі не виступали над поверхнею короби і двері. Після навішування дверей перевірте її, рівно вона встановлена. Розкрийте її наполовину, в такому положенні вона повинна стояти нерухомо. Якщо ж двері сама по собі відкривається або закривається, то її потрібно «підігнати» перевстановлення петель.

Як встановити двері самостійно
Як встановити двері самостійно

Замок встановити нескладно, вам потрібна буде дриль, свердла та ручний інструмент. Спочатку встановимо сам замок, з торцевої сторони на відстані одного метра від підлоги высверливаем отвір під замок, вимірюємо його і стамескою робимо поглиблення під планку замка. Потім свердлимо з боків отвори для ручок. Після всіх цих операцій на коробі робимо отвір під язичок.

Як бачите, складного в установці дверей немає, проте всі роботи проводити краще з напарником.