Шпоновані двері - відмінне рішення для сучасного житла З усіх існуючих різновидів міжкімнатних дверей, найбільш широко затребуваними сьогодні вважаються шпоновані вироби, які порівняно з іншими моделями, відрізняються досить великою кількістю суттєвих переваг.


Так, приміром, двері такого типу можуть без особливих проблем експлуатуватися при показнику вологості до 60%, і в температурному діапазоні від +10 до +30С. Крім того, їх зовнішня обробка зазвичай виконується виключно з натурального шпону, що, зі свого боку, дає можливість домагатися максимально високої якості при відносно невисокій вартості.

Шпоновані двері - відмінне рішення для сучасного житла
Основні види шпону
Найбільш дорогим типом покриття для подібних виробів, у наші дні по повному праву вважається істинно натуральний шпон. По своїй суті, даний матеріал, це не що інше, як досить тонкий лист деревини (зазвичай товщиною всього лише кілька міліметрів), який шляхом особливого пресування наклеюється на поверхню дверей. Особливо популярним, в даній ситуації, вважається холодний метод пресування, що передбачає додаткове використання особливого клею ПВА.
У процесі складання самого каркаса такий двері можуть застосовуватися як поздовжні, так і поперечні елементи, виготовлені їх цілісного масиву. При цьому, звичайно ж, з нього попередньо обов'язково видаляються всі сучки і смоляні мішечки, так як вони згодом можуть створювати досить серйозне додаткове напруження.
Відмітні особливості шпонованих дверей
Від інших моделей, двері подібного типу досить суттєво відрізняються своїм неоднорідним кольором. Найчастіше, візерунок поздовжніх і поперечних елементів, таких дверей може досить сильно відрізнятися. Створюється такий ефект, як правило, за рахунок особливого заломлення світла, а також завдяки присутності в зрізі дрібних гілок. До того ж, полотна шпонованих дверей, навіть в одного виробника, можуть досить серйозно відрізнятися за своїм відтінку.
Що стосується вартості такого типу дверей, то вона зазвичай залежить від безлічі всіляких параметрів. Так, наприклад, досить суттєву роль у ціноутворенні відіграє тип лаку.
Найдешевшим варіантом, в подібній ситуації, вважається застосування нітроцелюлозного лаку, який має досить солідної стійкістю до впливу ультрафіолету і значних температурних перепадів. Найбільш оптимальним рішенням є покриття, виконані з допомогою особливого двокомпонентного поліуретанового лаку, який має надзвичайно високими захисними показниками і з легкістю може протистояти навіть безпосереднього впливу сонячних променів.