Якими бувають дверні укоси Монтаж міжкімнатних дверей, так само як і вхідний, не закінчується етапом закінчення її установки. Для формування остаточного естетичного зовнішнього вигляду, а також для поліпшення її теплоізоляційних і шумоізоляційних властивостей виконується обробка дверних укосів.

Установка дверних укосів – процес трудомісткий і досить витратний за часом. І все ж уникнути цієї роботи не вдасться, якщо тільки сама коробка у вашому випадку не відрізняється достатньою широтою, повністю маскує відкоси, або при установці дверей не використовувалися добори. Давайте розберемося, якими ж бувають дверні укоси.

Штукатурка

Сучасні будівельні суміші дозволяють виконати всі роботи по штукатурці і подальшої декоративної обробки дверних укосів (фарбування або обклеювання) швидко і легко. У такого способу оформлення укосів є свої незаперечні переваги: довговічність, надійність і міцність.

Якісне виконання штукатурних укосів раз дозволить надалі при бажанні багаторазово повертатися до декоративним оновлень поверхні. І навіть якщо вам знадобиться реставрувати або перефарбовувати двері, укоси можна буде просто пофарбувати в відповідний тон. Про те, які реставраційні роботи можна проводити з дверним полотном самостійно, можна прочитати тут: dveridoma.net.

Гіпсокартон

Гіпсокартон в якості основи для дверних укосів – дуже вигідний і простий у сенсі монтажу рішення. Матеріал доступний за ціною, легко піддається обробці, довговічний, практичний і екологічний. Для створення укосів необхідно зробити відповідні заміри, вирізати з ним матеріал і прикріпити його до стіни одним з двох способів: на клейовий склад (безкаркасний метод) або на саморізи з використанням дерев'яного або металевого профілю. Якщо є необхідність утеплення укосів, то кращий другий варіант, так як тут є можливість використання теплоізолюючого матеріалу.

Панелі МДФ

Укоси, встановлені з панелей МДФ, відрізняються здатністю активно протистояти появі грибка і цвілі, а також добре відштовхувати воду. Виробники готові запропонувати своїм покупцям панелі самих різних кольорів і відтінків, що дозволяє підібрати матеріал, що гармонує з рештою обстановкою в будинку.

Панелі ПВХ

Пластикові укоси – неймовірно популярний варіант обробки цього простору стіни. Для їх установки потрібно створення каркаса, що дозволяє задіяти порожнє внутрішнє простір для розміщення в ньому тепло - і шумоізолюючого матеріалу, що сприяє формуванню сприятливого мікроклімату в приміщенні.

Панелі ПВХ можна використовувати при будь-яких кліматичних умовах: вони однаково стійко переносять перепади температур, впливу ультрафіолетових променів, підвищену вологість. Цей матеріал ніколи з плином часу не потріскається і не розшарується, і дуже довго (з гарантією до 20 років) буде виконувати свої функції.

Крім перерахованих вище способів обробки укосів в індивідуальних проектах з цією метою дуже ефектно використовують штучний камінь, мозаїку, дзеркала. Та все ж при прийнятті рішення про вибір способу обробки укосів слід в першу чергу звертати увагу на гармонійні поєднання оздоблення дверей з інтер'єром вашої кімнати.

Джерело: dveridoma.net