Строгий представницький будинок

Строгий представницький будинок (проект R-120) фінської будівельної фірмою Puutalo розрахований на проживання невеликої родини з 3-4-х чоловік. Він розмістився на схилі покритого лісом пагорба таким чином, що з боку під'їзної дороги, яка проходить вище по схилу, здається одноповерховим.

Насправді при прив'язці проекту архітектори заглибити будова в пагорб.

Це рішення виявилося правильним не тільки з точки зору економії на відсипанні майданчики під забудову, але дозволило обвалуванням північної стіни ще й утеплити перший поверх, що важливо в умовах суворого клімату Фінляндії. Задній фасад, звернений на південь, одержує сонячне тепло по всій площі стіни, і житлові приміщення навіть у короткий зимовий день не страждають від нестачі світла.

Строгий представницький будинок
Розміри будинку в плані по осях основної забудови (без гаража) — 10,2x7,2 м. З лівого боку до будинку примикає господарське приміщення (3,5x7,4 м) з виходом у двір. У ньому зручно зберігати та обслуговувати малу техніку — газонокосарку, снігоприбирач і т. п. У дітей там стоять велосипеди, лижі й санки. Гараж розміщений у цій прибудові над господарським приміщенням — адже з боку під'їзду будинок заглиблений до рівня другого поверху.

В іншому www.postroil.com традиційна для фінських будинків. Перед входом у будинок (а відвідувач через парадне ганок входить відразу на другий поверх) влаштовано піднесений на дві сходинки і огороджене цегляною кладкою ганок. Від дощу і снігу воно захищене навісом з обшитим дошками фронтоном. Вхідний тамбур з гардеробом дозволяє зберігати тепло в холодну пору року в просторому холі, який розташований за передпокої.

З холу зліва одна двері веде в дитячу, інша — в батьківську спальню. Прямо розташовані сходи на перший поверх і вихід на балкон з південної сторони, а праворуч — вітальня і кухня-їдальня. З холу є вхід в туалет

На першому поверсі від сходів можна пройти в другу дитячу кімнату, камінну або через тамбур вийти на ганок у двір Крім житлових на першому поверсі зосереджені також всі господарські приміщення. Тут є тренажерний зал, туалет пральня і, звичайно, традиційна фінська сауна з душовою.

Інженерні питання життєзабезпечення (енергопостачання, www.postroil.com, тепломережа, каналізація) можуть бути вирішені як централізовано, так і індивідуально в залежності від інфраструктури населеного пункту, в якому планується побудувати будинок. Але навіть при автономному забезпеченні проектом R-120 передбачені всі сучасні побутові зручності.

Строгий представницький будинок
Поповерхова планування
Перший поверх:
1 — ганок південного фасаду;
2 — вхідний тамбур;
3 — господарське приміщення 18,9 м2;
4—дитячий 11,7м2;
5 — камінна 16,6 м2;
6 — душова 3,4 м2;
7 — сауна;
8 — пральня 8,1 м2;
9 — туалет;
10 — тренажерна 11,5 м2
Другий поверх:
1 — парадне ганок;
2 — передпокій з гардеробом;
3 — хол;
4 — дитячий 9,3 м2;
5 — гараж;
6 — спальня батьків 12,0 м2;
7 — балкон;
8 — вітальня 17 м2;
9 — кухня-їдальня 12, 9 м2;
10 — туалет