Якими бувають ДВП-плити ДВП є одним з тих листових матеріалів, які пройшли випробування значним часом свого використання в різних сферах народного господарства. За допомогою цього дуже недорогого вироби можна як вирівняти поверхню, так і декорувати її.

Також важливим фактом є використання при виробництві ДВП виключно натуральної деревини, завдяки чому матеріал володіє високою екологічністю.

Що стосується різновидів плит ДВП, то найчастіше можна зустріти такі:

1. М'які. Ці листи відрізняються високою пористістю і невеликою міцністю. Як правило, їх застосовують в якості тепло - або звукоізоляції. Їх укладають на міцні основи, або ж використовують в якості підкладки під матеріали більш міцного типу. Товщина таких плит знаходиться в межах 25 мм.

2. Напівтверда. Найчастіше такі ДВП-плити застосовують при виготовленні меблів і різних предметів інтер'єру. Це в основному не лицьові, а внутрішні поверхні дна, задніх стінок. Щоб надати даного типу більшої зовнішньої краси, його можуть фарбувати або ламінувати. За показниками міцності і щільності напівтверді ДВП перевершують м'які.

3. Тверді. Завдяки низькій пористості цей матеріал володіє хорошою міцністю, з нього найчастіше виготовляють щитові види дверей.

4. Надтверді. Відрізняються найвищими технічними характеристиками серед усіх видів ДВП. З них виготовляють двері, перегородки, арки, різну тару. Надтверді ДВП є кращим матеріалом при устилке підлоги, так як при великій щільності матеріал має товщину не більше 5-ти мм.

5. Облагороджені. Виходять шляхом фарбування і ламінування листів ДВП. З них виготовляють меблі, декоративні види панелей, здійснюють обшивку підстав.

6. Вологостійкі. Виходять шляхом додання сверхтвердым ДВП вологостійких характеристик. Завдяки цьому даний матеріал може застосовуватися в умовах вулиці.

Якими бувають ДВП-плити

При виборі відповідного виду ДВП, крім його технічних характеристик, слід звернути увагу на наявність в його складі шкідливих компонентів, адже окремі виробники відверто зловживають формальдегідом, додаючи його з метою поліпшити показники щільності і вологостійкості. Тому важливо уважно вивчити сертифікат вироби, особливо, якщо ДВП планується застосувати в житлових приміщеннях.