Як вибрати топку для каміна Застосування камінів у наш час носить виключно декорирующий характер, і тому сучасний виробник орієнтується саме на цей критерій. Пройшли ті часи, коли камінами опалювали приміщення, для чого були потрібні стаціонарні архітектурні рішення, зразок печей.

Сьогодні покупцеві пропонуються вже готові автономні вироби, які можна на свій розсуд або монтувати в стіну, або встановлювати в найбільш зручній частині будинку.

Головна деталь сучасного дров'яного каміна – це топка, і у продажу існують три класи цього виробу:

1. Економ-клас. Найпростіший чавунний варіант, не оснащений шиберами, окремими повітряними каналами та іншими подібними деталями. Окремі моделі оснащені скляними дверцями, які піднімаються вгору, чому сприяє вбудований пружинний механізм або система противаг. Однак при нагріванні досить часто спостерігається заклинювання рухомих металевих деталей. Основна перевага таких топок – простота і надійність конструкції.

2. Середній клас. Дорожче попередніх виробів майже в 2 рази, матеріалом виготовлення служить жаростійка сталь або чавун. Найчастіше використовують комбінацію цих двох матеріалів. Наявність шамоту в таких топках сприяє збільшенню тепловіддачі вироби. Теплопрерыватели покращують тягу і захищають топку від виникнення конденсату. Також у конструкції топок цього класу наявні шибери і система очищення стекол від кіптяви. Це досягається через подачу холодного повітря з поверхні двері зі скла: таким чином продукти горіння відштовхуються, а скляні дверки не так швидко забруднюються.

3. Еліт клас. Матеріалом для таких топок служить тільки сталь жароміцного типу. У плані оснащення, то до деталей, притаманним двом першим видами, в класі еліт додається механізм допалювання палива. Це досягається через подачу потоків свіжого

Як вибрати топку для каміна
повітря в область верхній частині топки. Це значно підвищує ефективність горіння в таких камінах, а виділяються гази мають слабку ступінь забрудненості. Значна частина таких топок мають систему забору свіжого повітря зовні приміщення. Це дозволяє використовувати камін в холодну пору року, не відкриваючи при цьому вікна для надходження кисню. При виготовленні еліт-топок враховуються індивідуальні побажання клієнта – безшумність дверцят, форма виробу і т. п.