Яким чином краще всього висушити деревину Деревина свіжого дерева - насичена вологою. А в процесі її висихання відбуваються її зміни в клітинній структурі і фізичній формі. Але щоб її поверхня не розтріскувалася, не жолобилася і не деформувалася, потрібно правильно висушити дерев'яний матеріал.

На сиру поверхню можна наносити декоративну фарбу для дерева.

Підготовка деревини і її рівень вологості

Точно визначити на око вологість дерев'яного матеріалу неможливо деколи навіть професіоналові. Для цього потрібно скористатися спеціальним приладом, (влагометром) який вкаже точний відсоток вологості, що міститься в деревині. Якщо цей показник показує до 10 – 12%, то дерев'яний матеріал можна сміливо піддавати наступній обробці. А якщо вище, то необхідно його ретельно висушити. Навіть якщо сиру деревину піддати якісній обробці, вона з часом стане ворсистою і надалі її складно буде відшліфувати, покрити лакофарбовими засобами, www.sibwindows.ru і т. д.

Заготовлювати дерев'яний матеріал рекомендується взимку або восени, коли в дереві міститься мінімальна кількість соків. Сушити деревину можна на вулиці під навісом, але висушити її вийде лише до 20 %, далі досушити її доведеться вже в приміщення. Та варто враховувати, ніж вологіше повітря буде, тим довше буде сушитися дерев'яний матеріал. Тримати деревину на відкритому повітрі, під сонцем не варто, вона від сонячних променів тільки розтріснеться і вигорить. Кращим варіантом для сушіння дерев'яного матеріалу (бруса, колод і дощок) буде сухе, добре провітрюване і прохолодне приміщення, наприклад, ангар.

Яким чином краще всього висушити деревину
Яким чином краще всього висушити деревину

Як правильно сушити дерев'яний матеріал

Просто на підлогу дерев'яний матеріал звалювати не можна, він повинен добре провітрюватися, продуватися, інакше на ньому з'являться цвілеві грибки. Тому на рівну основу необхідно покласти в ряд бруски (розміром 25х50), відстань між якими має бути близько 0,5 метрів. Поперек них же укласти деревину для просушування, а зверху знову прокласти перпендикулярно бруси, тобто чергуючи їх. Таким чином, вийде акуратна стопка дерев'яного матеріалу, розділеного між собою з створеної необхідною вентиляцією.

Потім зверху на купу дощок укласти лист фанери, зафіксований зверху важкими предметами, наприклад, шлакоблоками. Це необхідно для запобігання згинання дерев'яного матеріалу під час його сушіння. В такому стані деревину потрібно залишити до висихання. На сушку піде досить багато часу, контролювати рівень вологості потрібно по влагометру. Вкривати покладену деревину плівкою або брезентом не можна, це призведе до утворення вологи на матеріалі, обмеживши потік повітря до нього.

Можна висушити деревину пиломатеріалу і бруса і в спеціальній камері, поставивши їй певний температурний режим, вологість, тиск і т. д. Але цей спосіб занадто витратний, він виправдовує себе тільки на об'ємному виробництві.

Які процеси (проблеми) можуть спостерігатися в деревині, якщо її використовувати в сирому вигляді (невысушенную)? Думки експертів

Деревина використовується вже багато років для будівництва різноманітних будівель, конструкцій – зрубів і дерев'яних будинків з бруса і колоди. Це міцний і красивий матеріал, який при правильному використанні і своєчасної хорошою просочення антисептиком і фарбування хорошою фарбою, може прослужити довгі роки. Він володіє низькою теплопровідністю, малою вагою і невеликою щільністю. Купують в основному для будівництва дерев'яний матеріал природної вологості, він більш доступний, володіє невеликою вартістю. Висушена деревина є дорогою, тому не кожен може собі дозволити побудувати з неї зруб.

Яким чином краще всього висушити деревину
Яким чином краще всього висушити деревину

Проблеми використання деревини в сирому вигляді

Деревина природної вологості складається на 60 % з вологи. А для того, щоб її можна було використовувати в будівництві, необхідно знизити цей показник до 20 %, інакше в подальшому доведеться зіткнутися з наступними проблемами:

 • Невысушенная деревина не може протистояти утворенню біологічних агентів. Адже підвищена вологість матеріалу є прекрасним середовищем для їх освіти та розвитку.

 • Невисушене дерево з часом все ж буде віддавати вологу і деформуватися. Внаслідок чого не стануть рівними статеві покриття та стіни, кривими двері, вікна і т. д. Тому краще дочекатися поки матеріал висохне і тільки потім його використовувати в збірці зрубу та інших конструкцій.

 • Волога деревина погано піддається обробці й фарбуванні, тому краще всього працювати з сухим дерев'яним матеріалом.

 • Сира деревина швидко загниває, тому її краще всього своєчасно просочити антисептичним складом.
 • Як краще провести сушіння деревини?

  Свежеспиленная деревина перед використанням у будівництві бажано щоб проходила через важливий етап обробки – сушку. Здійснювати її можна камерним і природним способом.

  Сушіння вологої деревини в камері — це швидкий і дорогий процес. До того ж вважаю, що він негативно впливає на властивості деревини, т. к. волога втрачається дуже швидко.

  А здійснюється сушіння матеріалу наступним чином:

 • В камеру поміщається деревина.

 • Встановлюється певна температура і вологість у камері.

 • Забезпечується хороша циркуляція повітря.
 • Деревина висихає природним способом без залучення додаткових заходів. Єдине що її потрібно правильно розташувати і через рік відсоток вологи в матеріалі стане суттєво менше. Тримати деревину на відкритому повітрі не можна, потрібно хоча б помістити її під навіс. Інакше від впливу вологи, сонця відбудеться деформація матеріалу, зараження його біологічними агентами і т. д.

  Ідеальним варіантом сушіння буде приміщення дерев'яного матеріалу великий, добре провітрюваний ангар. Укладати деревину потрібно рядами, між якими перпендикулярно їм розташовувати бруси з кроком в 50 см. Це допоможе забезпечити хороші продухи, що дозволити швидше просохнути матеріалу і запобігти утворення грибка і цвілі на його поверхні. Зверху на дошки рекомендую укласти лист фанери і забезпечити їй гарну навантаження (за допомогою шлакоблоків, цегли і т. д.) щоб уникнути деформації деревини.

  Авторство: ГК «Зимовий Будинок» - продаж просочень, антисептиків і фарб для дерева.

  Сайт: http://www.sibwindows.ru/
  Тел: +7 (903) 778-01-07, +7 (905) 752-77-20.
  Відео, як не варто сушити пиломатеріали: