Найбільш оптимальні варіанти матеріалу для стелі на балконі Незважаючи на свою малу площу, порівняно з іншими частинами квартири, балкони грають досить велику роль у житті будь-якої сім'ї. Справа в тому, що на території цих додаткових прибудов можна організувати такі функції, які неможливі до реалізації в житлових кімнатах.

Наприклад, це може бути комора, майстерня, сушарка або альтанка. Також балкон - це потенційна площа для продовження кімнати: досить часто, прибравши вікно та двері з кімнати, там влаштовується додатковий кабінет.

З-за своєї специфіки при обробці балкони потребують більш стійких до атмосферних впливів матеріалах, особливо у випадках, якщо вони виконують класичні для себе функції. Справа в тому, що на території балкона спостерігаються більш значні перепади температури і вологості, а якщо до того ж відсутня балконне вікно, то ці перепади посилюються.

Вибираючи матеріал для оздоблення балконного стелі, зазвичай обирається один з наступних варіантів:

1. Стяжка та фарбування. Найпростіший спосіб, що дозволяє при мінімумі витрат створити більш-менш охайний вигляд. У минулі часи стяжку декорували побілкою або фарбою ПФ, зараз найчастіше застосовується вологостійка фарба фасадна водоемульсивного типу. В окремих випадках стеля попередньо обробляється гипсокартном, але такий варіант актуальний лише у випадках великих нерівностей стелі. В більш-менш нормальній ситуації краще на це не витрачається.

2. Вагонка. Як правило, такий вид обробки балконного стелі застосовують, коли і стіни зашиті однотипним матеріалом. Найбільш часто застосовується пластикова або МДФ-вагонка дерев'яна зустрічається рідше. Причина цього – дерево менш стійко переносить екстремальні умови балкона, зіставні з вуличними, тому обробка деревини застосовується лише у випадках, якщо балкон дуже теплий і сухий, тобто, білизна на ньому не сушать. Інші види вагонки цілком підійдуть, і найчастіше, такий вид обробки стелі застосовується, якщо і стіни оздоблені однотипним матеріалом. Якщо балкон застосовується в якості сушарки постиранных речей, то краще застосувати пластикову вагонку, так як вона не боїться підвищеної вологості.

Найбільш оптимальні варіанти матеріалу для стелі на балконі

3. Пінопластова стельова плита. Простий і надійний спосіб, до того ж, відрізняється достатньою красою. Плитка приклеюється на водостійкий клей, з боків оформляється пінопластовими фризами. Така стеля добре переносить як велику вологість, так і температурні перепади. Відноситься до різновиду самих недорогих оздоблень, однак реалізується швидше, ніж стяжка з фарбуванням, так і стійкість його більше.

У разі, якщо балкон зміщують з квартирою, то його для оздоблення стелі можуть застосовуватися ті ж матеріали, що і в суміжній кімнаті. Тому в таких ситуаціях на балконах можна зустріти натяжні, рейкові, підвісні стелі.