Як правильно покласти плитку У сучасному світі серед будівельних матеріалів кахельна плитка займає не останнє місце за популярністю. Але щоб правильно покласти її на стіни, необхідно дотримуватися правили укладання.

Також якщо ви вибираєте відразу і двері для кімнат, можна вибрати і доводчики для дверей www.zamochniki.com.ua, які зроблять більш комфортним ваше життя.

Підготовка стін

У першу чергу потрібно перевірити стіни на наявність завалу. Для цього знадобиться рівень або висок. Якщо завал є, то стіну вирівнюють за допомогою штукатурки. Наносять її по маячками. На рівну стіну плитка лягає легко і витрата клею значно скорочується. Якщо вирівнювати поверхню стіни за допомогою клею, то всі похибки в роботі будуть дуже помітні.

Як правильно покласти плитку
Як правильно покласти плитку

Початок процедури

Можна спростити цю процедуру, вирівнявши стіни вологостійким гіпсокартоном. Його кріплять за допомогою того ж клею або на каркас, але в будь-якому випадку строго по рівню.

Грунтувати рівну поверхню після висихання розчину, слід в два шари. Це вбереже стіни від промокання і розвитку грибка.

Напрямні кріплять до стіни строго по рівню. Якість подальшої роботи багато в чому залежить від правильно покладеного першого ряду плитки.

Кут – це дуже важливе місце. Можливі помилки в роботі відразу виявляться саме тут і тому для обробки часто використовують пластикові куточки.

Хрестики допоможуть витримати точне і однакове відстань між плитками. З їх допомогою зручно регулювати ширину міжплиточних шви і при необхідності виправити помилки.

Клей наносять на стіну і на плитку, знімаючи надлишки гребінчастим шпателем. Багато клею наносити не можна, він швидко висихає, і плитка лягає нерівно. Поверхня постійно перевіряють, прикладаючи до плитці рівень.

Нюанси і деталі укладання

Як правильно покласти плитку
Підрізування найкраще робити на плиткорезе, але цілком підійде болгарка. Виконувати цю роботу слід в самому кінці. Вона вимагає точності і допомагає приховати деякі недоліки.

Навколо дверей починають укладання плитки з тієї сторони, яка залишається за відчиненими дверима. Потім викладають над самими дверима і тільки після цього переходять на протилежну сторону. За допомогою рівня розкреслюють, переносячи розташування швів, і кладуть плитку так, щоб вони повністю збігалися.

Затирати шви можна після закінчення облицювання і видалення хрестиків. Використовувати для цього потрібно спеціальну суміш. Вона може бути готова або суха, потребує розведення. Наносять затірку м'яким шпателем так, щоб повністю заповнить межшовное простір. Волога не повинна потрапляти в шви, тому суміш видаляють м'якою, добре віджатою губкою відразу після того, як заповнять шви.

Роботу з укладання плитки можна виконати без найму робітників, своїми силами.