Візитна картка будинку Згідно східної філософії, двері в будинок виконують дуже важливу функцію: вони заманюють удачу. Тому вхід у житло має бути красивим: світлим, радісним.

Звичайно, не кожен з нас може похвалитися просторого передпокою, однак це не означає, що при вході ви або ваші гості повинні потрапляти в темний і тісний закуток. Певні дизайнерські секрети допоможуть зробити навіть невеликий передпокій затишною.

Передпокій – приміщення, перш за все, функціональне, а тому воно не може бути порожнім. В ідеалі меблі для передпокою - це вішалка для верхнього одягу, поличка для шапок і шарфів, галошница або шафка для взуття, дзеркало. Чимало! А якщо ще згадати про корисною тумбочці для дрібниць і незамінного пуфику або банкетці для того, щоб було зручно одягнути або зняти взуття, задаєшся питанням: як усе це розмістити на парі квадратних метрів?

Насамперед, необхідно заздалегідь і чітко спланувати, що саме вам необхідно в передпокої. Подумайте: без чого ви та ваші близькі можуть обійтися, а без чого – ні. Наприклад, літній парі не потрібна велика вішалка, але вкрай необхідний пуфик. І навпаки, передпокій в квартирі великій сім'ї може бути практично порожній, але немислима без місткої шафи і дзеркала. Врахувати звички, потреби ваших близьких – дуже важливий пункт при складанні плану з облаштування передпокою.

Наступний етап – вимірювання відстаней в приміщенні. Запишіть дані і намалюйте план передпокою в масштабі на папері. Пошук меблів при наявності такого наочного плану значно спроститься і не принесе несподіваних сюрпризів. У магазині ви завжди зможете співвіднести розміри того чи іншого предмета меблів з вашим ескізом і зрозуміти: чи впишеться, наприклад, тумбочка в передпокій або її кути будуть заважати проходу в інші кімнати?

Варто відзначити, що сьогодні багато виробників враховують невеликі площі квартир і пропонують меблі спеціально для маленьких передпокоїв. Вішалка, об'єднана з тумбочкою та банкеткою, шафа-купе, приховує безліч поличок і відділів – всі ці ідею зроблять передпокій просторій не в збиток практичності.

З меблями розібралися. А що ж зі стінами, підлогою і стелею? Чи можна, застосувавши певні декоративні хитрощі, візуально розширити передпокій? Можна! Досить запам'ятати прості правила: скажіть «Ні!» темним кольорам, непрозорим текстурам і габаритних меблів. Скажіть «Так!» молочному, світло-сірого і бежевого, лаконічного стилю в меблях і безлічі лампочок.

І запам'ятайте ще одне правило: у вас маленька передпокій або велика - ні в якому разі не можна її захаращувати або завалювати непотрібними речами. Повертаючись до східної філософії, зазначимо, що непотріб перешкоджає похождению енергії в будинок і відштовхує від удачу.

Та й гості навряд чи з задоволенням будуть приходити в будинок, де їх зустрічають бруд і сміття. Відомий вислів «У вас немає другого шансу справити перше враження» можна віднести не тільки до людини, але і його оселі. Саме передпокій дарує перше враження про вашому домі. Так нехай воно буде приємним!