Монтаж шиферу своїми руками Основним елементом при будівництві будинку є його покрівля, а якщо бути точніше, його покрівельний матеріал. У сучасному світі будівельний ринок надає нам широкий вибір будівельних матеріалу будь-якого кольору, форми і складових.

Найнижчим за вартістю і простим в укладанні є шифер. Не дивлячись на високу кількість сучасних покрівельних елементів він до цих пір знаходиться практично на першому місці за попитом.

Але вибір матеріалу, це ще половина справи, слід правильно і якісно укласти його на дах, щоб надалі не виникло проблем при експлуатації. Шифер використовується не тільки при покритті дахів житлових будинків, але і лазень і всіляких господарських будівель. Даний матеріал має різну забарвлення і якість.

Найчастіше господарі будинків вибирають покрівельний матеріал грунтуючись на ціні та якості виробництва, проте, навіть якщо придбати якісний і дорогий покрівельний елемент, але це неправильно його укласти, вся робота піде даремно.

Початковий етап укладання шиферу

Основним етапом в укладанні є підготовка покрівлі. Насамперед встановлюється водостічна система і якісно зроблена обрешітка. У тому випадку, якщо Ви ходите трохи заощадити, то решетування слід робити рівними інтервалами, причому вони вибираються за розміром листів шиферу. Листи кладуть прямо на обрешітку.

Способи укладання

Існує пара методів укладання:

У розбіг. Шифер укладається поверх попереднього листа по хвилях. Даний спосіб вважається найбільш легким, тому його можна зробити навіть не вдаючись до допомоги фахівців. Проте в даному методі є свій мінус, шифер, по закінченні робіт слід обрізати.

З суміщенням кромок. Даний процес більш важкий, зате матеріалу використовується менше, відповідно і витрат буде менше.

Особливості монтажу шиферу

Кріпити листи слід за допомогою спеціальних цвяхів. Для продовження служби покрівельного матеріалу під цвяхи слід покласти невеликий шматочок руберойду, це захистить його від попадання вологи.

При обрізанні листів використовуйте болгарку, в тому випадку, якщо буде застосовуватися звичайна пила зрізи виходити не красивими, а самі листи втратять естетичний вигляд.

У тому випадку, якщо листи шиферу покладені неправильно, з часом він може відколотися від сильних поривів вітру, а під нього потраплять насіння, які в кінцевому підсумку призведуть до псування покрівельного матеріалу.

Стики листів найкраще закрити дошками, таким способом Ви зробите свою покрівлю більш надійною і вона прослужить довше.