Як самому почистити ковролін Щоб ковролін протягом своєї експлуатації мав гарний вигляд і не втрачав своєї привабливості, необхідно за ним стежити. Для цього час від часу доводиться чистити цей підлоговий матеріал.

Однак багато хто не знають, як здійснити дану процедуру правильно і не нашкодити при цьому ковролиновому покриттю.

Особливості вологого чищення ковроліну

Для цих цілей застосовується щітка з наявністю м'якого ворсу або волога ганчірка так, як цими матеріалами покриття ковроліну не пошкодиться. Безпосередньо сама очистка здійснюється за допомогою спеціальних реагентів або шампунів, які призначені для розчинення забруднень за мінімальну кількість часу.

Коли купується чистячий засіб, важливо щоб воно не викликало алергічних реакцій на тілі людини. Якщо продавець порадив випробувати декілька засобів для більш ефективної чистки, то ні в якому разі не можна всі їх використовувати разом, оскільки у них різні склади і нікому не відомо, яка може бути реакція. Набагато краще спочатку застосувати для чищення ковроліну один засіб, а через деякий час випробувати ефективність іншого.

Крім цього, потрібно звертати увагу на те, щоб дані миючі засоби призначалися саме для цих цілей. Якщо засіб підібрати неправильно, то ковролін може стати більш жорстким, з'являться нові плями і загубиться еластичність його волокон. Іноді такі кошти погано змиваються з покриття, налипають на ворсі, а відповідно притягують нові забруднення.

Як самому почистити ковролін
Як самому почистити ковролін

Перед застосуванням будь-якого засобу потрібно уважно прочитати інструкцію на упаковці. Зазвичай засіб розводиться з водою у певних пропорціях і наноситься на ковролін. Після цього, акуратно розтирається по всій його площі. Головне не перестаратися з великою кількістю води. В результаті, реагент почне розчиняти в ворсі наявні забруднення. Зазвичай після такої очистки всі важкодоступні ділянки на ковроліні добре очищаються. Крім того, що видаляються забруднення, разом з ними йде неприємний запах.

Після закінчення такої очистки. ковролін повинен висохнути. Для цього цілком достатньо буде почекати від двох до семи годин, все залежить від температури в приміщенні. Слід знати, що вологе очищення килимів проводиться не більше 1 разу на місяць. Крім усього іншого, непогано чистити ковролін і на снігу. Тільки важливо, щоб сніг був при цьому сухим.