Утеплення зовнішніх стін будинку мінеральною ватою Поряд з пінопласту при утепленні стін, також непогано зарекомендувала себе і мінеральна вата, яка складається з шлаку, скляного розплаву і сполучного елемента - смоли.

Даний матеріал має щільну волокнисту структуру, тому він відмінно затримує тепло і не дає йому вийти назовні, тим самим, забезпечуючи якісну теплоізоляцію стін.

Перш ніж приступати до самостійного утеплення стін, необхідно визначитися, зовні чи все-таки всередині будинку зажадають стіни утеплення. Існує величезна кількість вагомих причин, через які власники будинку, утеплюють стіни зовні.

По-перше, таким чином, не забирається простір усередині приміщення, що дуже актуально при утепленні невеликих за розмірами квартир. По-друге, з допомогою зовнішнього утеплення стін, можна відмінно захистити фасад будинку від шкідливого впливу зовнішнього середовища, що особливо актуально власникам приватних будівель. Таким чином, справив зовнішнє утеплення стін, власники будинків і квартир, виграють подвійно.

Утеплення зовнішніх стін мінеральною ватою

Спершу може показати, що утеплення стін даним матеріалом, процес трудомісткий і не під силу одній людині. Однак це не так, і при правильному підході вийде утеплити стіни і самостійно. У теж час, перед початком проведення робіт пов'язаних з утепленням фасаду, важливо правильно підготувати поверхню стін. Так, наприклад, якщо фасад будинку оздоблений тиньком, то її необхідно повністю зняти до цегли або іншого матеріалу, з якого побудований будинок.

Утеплення зовнішніх стін будинку мінеральною ватою
Утеплення зовнішніх стін будинку мінеральною ватою

Після цього, на поверхні стін закладаються великі поглиблення і перепади, а потім стіна обробляють ґрунтувальною засобом. Важливо вибрати грунтовку для обробки стін, глибокого проникнення, оскільки тільки в такому випадку вийти, досягти найкращого результату.

Безпосередньо перед закріпленням мінеральної вати, рекомендується для орієнтування зробити на фасаді будинку контрольну сітку, по якій буде встановлюватися каркас. Для цього в різних ділянках стіни свердлити отвори, в які встановлюються анкера або саморізи. Далі на них намотується міцна нитка з прикріпленим схилом.

Каркас, під облицювальний матеріал, усередину якого буде укладатися мінеральна вата, може бути виготовлений як з дерев'яних брусків, так і з металопрофілів. Якщо для каркаса вибирається деревина, то дуже важливо перед монтажем, ретельно обробити її захисними антисептичними препаратами.