Конструкційні особливості пластикової вентиляційної системи Як правило, вбудована система повітроводів в квартирах не завжди справляється з необхідної експлуатаційної навантаженням. Особливо це стосується кухонних приміщень санвузлів, де підвищеної вміст вологи і забруднень вимагає обладнання додаткових вентиляційних систем.

Пластикові коробові повітропроводи є один з найбільш простих і практичних рішень цієї ситуації: їм цілком по силам значно оптимізувати вентиляцію в умовах квартири або невеликого приватного будови.

Збірка пластикових повітропроводів проводиться досить просто і швидко, завдяки продуманій системі з'єднувальних елементів:

1. Вентиляційні короби. Існують відмінності коробів за розміром і формою: вона буває як круглої, так і прямокутної. Найбільш зручними в плані складання короби з профільним перетином. До того ж, такі конструкції легко кріпити, а місця вони займають не так багато. Розміри подібних коробів можуть коливатися від 50/100 до 400/200 мм.

2. Поворотники. Завдяки цим елементам повітропроводу можна задати будь-який необхідний напрям. Що стосується кута повороту, то він може бути 45 або 90 градусів. По площині напрямок розподіляються на горизонтальне і вертикальне.

3. Трійники. Являють собою розтруби з однаковим перерізом, і кутом відводів в 90 градусів.

4. З'єднувачі. Бувають як рівноцінного, так і перехідного характеру, в залежності, який розмір коробів потребує з'єднанні між собою. У випадку перехідного з'єднання можливий тільки плавний перехід в наступний розмір.

5. Зворотний клапан. Служить для того, щоб управляти потоками повітря в системі, задаючи їм потрібний напрямок. Дуже зручний у тих ситуаціях, коли вимкнена вентиляція, а попадання повітря з вулиці всередину коробів небажано.

6. Кріпильні деталі. Представляють собою набір хомутів, призначених для здійснення швидкого і надійного монтажу зібраної конструкції.

7. Багатофункціональна воронка. Є універсальним пристроєм для забезпечення переходу з одного розміру коробів на інший

Конструкційні особливості пластикової вентиляційної системи

Велике значення для ефективності пластикової вентиляційної системи відіграє правильно підібраний вентилятор. При цьому потрібно враховувати, що якщо довжина повітроводів перевищує 3 метри, кожен наступний метр знижує ефективність системи на 5-10%. Тому, як правило, в місці встановлення вентилятора встановлюють більш розширений короб, з можливістю застосування вентилятора більшої потужності.