Димоходи для газових котлів Кожен, хто стикається з встановленням газового котла, повинен продумувати монтаж димоходу, який забезпечує ефективне видалення продуктів згоряння. У цьому відношенні важливо знати параметри такого димоходу, що включає в себе матеріал виготовлення, діаметр, висоту, а також кріплення на даху.

Грамотна конструкція труби

Ефективність газового котла багато в чому залежить від правильно встановленого димоходу, який має свою важливу специфіку, пов'язану з природним видаленням газу і частинок через верх. Оптимальною формою такої труби є циліндр, у якому не створюється ніяких перешкод для руху повітряних потоків, в результаті чого всі продукти згорання і сажа добре йдуть. Різні прямолінійні конструкції мають істотний недолік – по кутах осідає сажа, що стає причиною звуження його діаметру і, як наслідок, погіршення тяги.

Сьогодні замість традиційних цегляних димоходів дедалі частіше використовують труби з нержавіючої або оцинкованої сталі, при виробництві яких додається молібден. Такі dimohod.spb.ru мають хорошу стійкість до фізичних дій, різких перепадів температури, вологості і тиску, а тому впевнено виконують свою функцію протягом багатьох років.

До складу конструкції будь-якого газового димоходу входять наступні елементи:

 • Прохідний патрубок;

 • Трійник з ревізією;

 • Наконечник конічної форми;

 • Телескопічні труби;

 • Відводи;

 • Хомути і кронштейни.
 • Димоходи для газових котлів
  Димоходи для газових котлів

  Рекомендації щодо вибору та монтажу димаря

  При монтажі будь-якого газового димоходу настійно рекомендується звертатися за допомогою в спеціалізовані фірми, оскільки тут важливо точно дотримати всі необхідні інженерні вимоги. Крім технологічний ефективності, яка забезпечить правильне функціонування системи опалення, важливу роль грає ще і безпека. Адже в продуктах згоряння міститься небезпечна окис вуглецю, або чадний газ, який часто стає причиною нещасних випадків.

  Грамотно змонтований димохід повинен бути утепленим, мати конденсатосборник, а також міцне герметичне з'єднання всіх складових частин. Ніяких зайвих поворотів і кутів бути не повинно, оскільки, чим менше видаляється газ зустріне опору, тим краще і ефективніше функціонуватиме димар. При виборі рекомендується приділяти увагу міцним сталевим або коаксіальним конструкцій, які зарекомендували себе дуже добре. Встановлювати газові димоходи можна як усередині будівлі, так і зовні, що цілком допускається нормами СНиП.