Як правильно підібрати свердло Фостнера В арсеналі будь-якого професійного столяра є свердло Фостнера, що спеціалізується на пророблення глухих отворів з плоским дном. При цьому кромки і стінки отриманого поглиблення відрізняються високим рівнем якості та відсутністю сколів, чого майже неможливо досягти, використовуючи просте свердло.

Даний інструмент виготовляють цілий ряд виробників, і найменшим діаметром свердла Фостнера є 10 мм. Проте свердла дрібного діаметру не дуже затребувані, найбільшою популярністю користується 35-милиметровое свердло, найбільш підходяще для установки дверних петель. У продажу представлені зразки та більшого діаметру, при цьому важливо враховувати, що, чим більше діаметр свердла, тим менші обороти потрібно застосовувати при роботі з ним. Найчастіше показники рекомендованих частот вказуються в інструкції по застосуванню, і дуже важливо її дотримуватися, адже варто добре свердло Фостнера чимало.

Класифікація свердел даного типу здійснюється залежно від різновиду різця:

1. Різці з твердих сплавів. Подібні різці напаиваются на свердло, і така конструкція найбільш наближена до оригінальним моделям. З недоліків таких свердел виділяють їх схильність до вібрації і ймовірність отпадания різців з причини того, що розміщені вони на невеликій ділянці кола.

2. Зубчасті вінці. Зубьеподобные різці розміщені по всій ріжучій кромці. Такий тип конструкції дозволяє значно зменшити нагрівання під час свердління з причини того, що з матеріалом стикається тільки невелика площа свердла. Таким способом намагаються оснастити всі свердла Фостнера з діаметром, більшим 25 мм. до недоліків можна віднести можливість зісковзування свердла з краю вироби, або при свердлінні під кутом. Свердла Фостнера мають середню довжину 100 мм, із-за чого в окремих випадках застосовуються спеціальні подовжувачі для отримання отворів необхідної глибини.

Як правильно підібрати свердло Фостнера

Для того, щоб свердління було максимально точним, всі модифікації свердел Фостнера оснащені центрувальним наконечником загостреного типу, що вставляється в намічений центр майбутнього отвору. Роботу рекомендується починати з малих оборотів, поступово збільшуючи швидкість обертання свердла. Робочі частоти для використання свердел Фостнера знаходяться в межах 700 – 1700 об/хв. При цьому спостерігається принцип зменшення швидкості обертів при збільшенні діаметра свердла. Щоб зробити роботу зі свердлом Фостнера більш зручною, застосовуються спеціальні обмежувачі, що дозволяють не перевищити необхідну глибину свердління.