Основні вимоги, що пред'являються для даху заміського будинку Вибір конструкції даху, а також покрівельного матеріалу залежить від сукупності декількох чинників. Існує певний перелік обов'язкових умов, яким якісна дах обов'язково повинна відповідати.

Основний перелік вимог до даху заміського будинку:

• вона повинна витримувати навантаження вітру;

• не повинна текти;

• у зимовий час на даху не повинно бути снігових заметів, але навіть якщо такі є, тала вода не повинна затікати в середину приміщення;

• конструкція даху повинна виглядати естетично і гармонійно з погляду дизайну загальної споруди;

• покрівельні матеріали повинні бути міцні і надійні, служити довгий час.

Трапляється, що форма даху хитромудра, матеріали дорогі, але дах при цьому ненадійна. Таке буває з-за того, що складні форми вимагають великої кількості швів і з'єднань, які в майбутньому і стають її слабкими місцями, знижуючи надійність, міцність і ускладнюють експлуатацію.

Дуже важливим критерієм, від якого залежить надійність даху – це кут нахилу. Чим цей кут більше, тим краще і швидше дах очищається, менше навантаження на крокви і покрівельний матеріал, тим довше термін служби. При цьому немає необхідності очищати дах вручну: весь накопичений сніг, опале листя, сміття, опади самі будуть скочуватися з неї. Так само має значення матеріал – з гладкого покрівельного матеріалу сніг буде падати швидше і легше, ніж з шорсткого шиферу, а так само сам кут нахилу. Для металочерепиці він повинен бути не менше 10 градусів, а для шиферу – більше 20.

Дуже важливо правильно виконати теплоізоляцію даху, щоб уникнути нагрівання її від внутрішнього тепла, що може призвести до подтаиванию снігу, утворення крижаних пластів, бурульок. Також, неправильна теплоізоляція може призвести до того, що все тепло буде йти через покрівлю назовні, що значно відобразиться на те що показують e-in.com.ua.

Якщо дозволяють кліматичні умови, можна зупинити свій вибір на створення плоского даху. Такий дах дуже проста в монтажі, не вимагає утеплення і досить дешева.

Але в холодних кліматичних широтах такий дах обійдеться досить дорого, так як її необхідно утеплювати і часто ремонтувати. До всього іншого, не маючи достатнього досвіду та знань у зведенні таких дахів, можна зробити масу важко виправних, згодом, помилок.