Як правильно зробити фундамент надійно і дешево Фундаментний бур, що отримав назву «ТІСЕ-Ф», дозволяє робити свердловини глибиною до двох метрів під стовпчасті та стрічково-стовпчасті фундаменти, знижуючи обсяг земляних і бетонних робіт в 12-15 разів.

Це забезпечується за рахунок збільшеної площі опори стовпчастого фундаменту в порівнянні із звичайними циліндричними конструкціями.

www.postroil.com складається з розсувних штанг, рукоятки і накопичувача грунту з похилими ножами. Розсувні стійки з'єднані між собою обмежувальними скобами і фіксуються у висунутому положенні гвинтовим стопором. Похилі ножі накопичувача грунту виконані у вигляді двох секторів з ріжучими кромками, до яких приварена бокова стінка і додаткові різці.

На цьому схожість «ТІСЕ-Ф» з звичайним садовим буром закінчується, тому що в його конструкцію введений знімний обертовий плуг, який з допомогою штиря і привареною до нижньої розсувний штанзі поперечини шарнірно закріплений над накопичувачем грунту. Піднімається плуг з допомогою шнура, а опускається під власною вагою.

Буріння циліндричної частини свердловини (рис.а) можна виконувати як з плугом, піднятим вгору і зафіксованим у цьому положенні шнуром, так і без нього. Глибина буріння повинна бути приблизно на 15 см більше глибини промерзання грунту. Після виконання циліндричної частини свердловини на бур встановлюють відкидний плуг і формують розширення під опору фундаменту. Щоб www.postroil.com не заглублялся в ґрунт, його обертають проти годинникової стрілки (рис. 6). Плуг при цьому притискається до ґрунту під власною вагою.

Як правильно зробити фундамент надійно і дешево
Перед підйомом бура для спорожнення заповненого землею накопичувача плуг піднімають за шнур і утримують в цьому положенні за допомогою фіксатора шнура.

Після завершення процесу буріння в свердловину закладають арматуру (рис. в), заповнюють бетоном нижню (розширюється) частина, а в циліндричну укладають шар толі (рис.г). Потім заповнюють бетоном свердловину і утрамбовують його дерев'яною жердиною (рис. д).

Для отримання стовпа високої якості дуже важливо не поспішати і процес «заповнення " трамбування» виконувати пошарово, з товщиною чергового шару не більше 10 див.

При виготовленні стрічково-стовпчастого фундаменту (рис. е) після формування стовпів по периметру фундаменту насипають гравійно-піщану подушку і встановлюють опалубку стрічкового фундаменту (ростверк).

Опалубку заповнюють бетоном з одночасним укладанням прутків арматури. Для більшої ефективності роботи арматури прутки розташовують у верхній і нижній частинах ростверку .