Як правильно вибрати цемент У рідкісних випадках ремонт обходиться без цементу. Якісний цемент - це запорука міцності конструкції, яку треба побудувати. Якщо здійснити підбір цементу неправильно, то це може бути чревате руйнуваннями.


Так як же вибрати:
1. Перше на що варто звернути увагу при виборі цементу - це позначення якості згідно міжнародного стандарту з маркуванням на упаковці ISO-9000.
2. Так само при виборі даного виду будівельного матеріалу обов'язково необхідно враховувати фасування. Цемент повинен бути упакований в паперові 3х-4х шарові пакети, які склеюються або зшиваються з клапаном марок НМ, БМ, БМП і мають закриту горловину. Так має виглядати упаковка, виготовлена на заводі. Такий мішок буде перешкоджати проникненню вологи.

Як правильно вибрати цемент
Упаковка повинна бути обов'язково цілісною, без пошкоджень і слідів розтину. На упаковці указується вага, виробник і марка. У деяких випадках виробник вказує дату розфасовки, що не є обов'язковим за Гостом. У разі якщо дата не вказана, то необхідно вимагати у продавця документи на даний матеріал. Від цієї дати буде залежати якість т. к. термін зберігання даного матеріалу згідно Госту 60 днів.
3. Для більшої впевненості краще взяти на пробу один мішок і випробувати його. Розкривши його ви зможете зовні оцінити матеріал. Справжній цемент буде сірого кольору іноді світлого, а іноді темно-сірого. При стисненні в долоні якісний цемент просиплеться крізь пальці стисненого кулака.
4. Необхідно визначитися з маркою цементу. Від марки залежить якість і міцність цементу. При виборі виробника варто вивчити пропозиції в інтернеті та ознайомитися з відгуками про даних виробниках.
Як правильно вибрати цемент

5. В магазині, вибираючи цемент, переконайтеся, що на упаковці вказані всі контактні дані заводу-виробника. У разі, якщо на упаковці відсутня дана інформація краще відмовитися від такого матеріалу. Краще вибрати вітчизняного виробника, так як в разі проблем можна буде звернутися безпосередньо до виробника з скаргою.
6. При покупці необхідно врахувати ціну, тому що зазвичай ціна відповідає якості. Чим нижче ціна, тим гірше якість - це означає, що в цемент додані домішки, схожі з ним за кольором, наприклад, зола або гранітна пил, що не покращує якість матеріалу, а, навпаки, псує його. Так що для повної впевненості, що Ваша конструкція буде міцною не варто вибирати цемент за дуже низькими цінами.