Наливна підлога в дерев'яному будинку У дерев'яному будинку, як правило, настилають дерев'яна підлога, до речі закзать настил підлоги можна тут remont-kvartiri.info але краще звичайно спробувати зайнятися цим самому.

Однак відмінною заміною може стати наливна підлога, точніше одна з її різновидів – вирівнююча стяжка на основі цементу або гіпсу, на яку згодом можна укладати лінолеум, ламінат або будь-яке інше покриття, включаючи іншу різновид наливної підлоги – фінішне покриття.

Якщо правильно проводити заливку, стать сам вирівняється по горизонталі і швидко затвердіє. Неякісна робота веде до появи в підлозі тріщин, тому починати треба з попередньої підготовки місця роботи.

Такий підлогу роблять на стару дерев'яну підлогу, попередньо отшлифовав його за допомогою наждачного паперу. Плінтуса, якщо вони були, треба прибрати, всі стики, тріщини і можливі отвори пропилососити, після чого підлогу треба ще раз знежирити миючим порошком. Тепер можна закладати щілини і стики – для цього підійде монтажна піна і силіконовий герметик для стиків.

Наливна підлога в дерев'яному будинку
Наливна підлога в дерев'яному будинку

Через добу виконується наступний етап – грунтовці. Її відсутність може привести до тріщин в наливному підлозі і навіть відшаруванню. Крім того, ґрунтовка відіграє роль гідроізолятор. Грунт накладають у два шари за допомогою валика або кисті з натуральною щетиною. Через 5 годин після нанесення ґрунтовки можна приступати до укладання дерев'яної підлоги, максимальний час між грунтовкою і безпосередньо наливкою – добу.

Якщо підлоги дерев'яні, бажано застелити підлогу плівкою, яка повністю ізолює дерево від стяжки. Тому плівка не повинна мати ушкоджень, всі можливі дрібні порізи або дірочки, і стики потрібно проклеїти скотчем.

Але між грунтовкою і укладанням підлоги існує ще один крок – розмітка. Креслять паралельні лінії, трохи менше довжини підлоги і через рівні проміжки – приблизно 30 см – вкручують по певній висоті саморізи. Вони будуть грати роль рівня, оскільки наливна підлога повинна мати товщину близько 3 див.

Ємність для розчину повинна бути досить великою, щоб можна було розмішувати весь мішок відразу – не менше 25 літрів. Якщо готувати розчин порціями, можна отримати різні характеристики з-за нерівномірного розподілу хімічних добавок, що може позначитися на якості наливної підлоги.

Наливна підлога в дерев'яному будинку
Наливна підлога в дерев'яному будинку

Вода для розчину повинна бути чистою і мати кімнатну температуру. Самовирівнюється суміш засипають поступово, розмішуючи механічної насадкою для дрилі у вигляді мішалки протягом декількох хвилин. Маса повинна бути однорідною, кількість води і розчину – пропорційним, інакше підлога буде менш міцним. Розчин повинен відстоятися кілька хвилин, після чого його ще раз перемішують. Використовувати розчин протягом 20 хв після замішування.

Суміш розливають смугами заввишки, згідно розмітці саморізами. Щоб складу лягав рівномірно, і на ній утворювалася бульбашки, відразу після заливки потрібно прокатати голчастим валиком. Якщо приміщення має великий обсяг, то заливку краще проводити через одну смугу. Через 5 годин дозволяється ходити по наливної підлоги, а укладати лінолеум або будь-яке інше фінішне покриття дозволяється через дванадцять годин.