Як прикріпити штори до карнизу Незважаючи на появу більш сучасних засобів оформлення віконних прорізів типу жалюзі або ролет, на популярність штор, гардин, портьєр і фіранок це майже не вплинуло: вони були і є дуже затребуваними в оселях.

Це пояснюється простотою монтажу і функціонування, а також високими декоруючими якостями тканинних підвісних елементів, завдяки широкому вибору кольору, малюнка і щільності матеріалу.

Кріплення штор до карнизів найчастіше відбувається одним з нижченаведених способів:

1. Зав'язки. Цей спосіб кріплення цілком може бути реалізований вручну, адже для зав'язок підійде будь-який тип тканини. Колір може бути обраний тон до штор, або застосований метод контрасту: найчастіше на зав'язки вішаються легкі фіранки. При зав'язуванні використовують різні техніки – бантики, вузли і т. п.

2. Петлі. Кріплення штор досить часто здійснюється за допомогою тканинних петель: підбір кольору тут може бути як відповідний чи контрастний. Розміри петель також можуть змінюватись, при цьому вони можуть бути як вшитими в штори, так і знімними: перший варіант дуже зручний у тому випадку, якщо гардина легко демонтується. Що стосується знімних елементів, то для цього застосовуються застегивающие ґудзики, кнопки і т. п.

3. Люверси. Люверсами називають отвори круглої форми, що розміщуються у верхній частині штор: саме в них протягується карниз або спеціальний трос для переміщення фіранок. Особливо хороший спосіб у тих випадках, коли штори мають значний вага: завдяки розміщенню в отворах металевих кілець вироби зберігаються від протирання. Важливо врахувати, що люверси потрібно розміщувати на однаковій відстані один від одного, що забезпечує утворення рівномірних смуг.

4. Куліска. Так називається спосіб кріплення штор, де не застосовуються ніякі додаткові елементи: переваги кулісок – їх досконала безшумність під час руху штор. Як правило, під час облаштування куліскі тканина загортають і прошивають на відстань, щоб труба карниза вільно могла проходити. Також можна пришити до штор окремо виготовлену куліску з іншої тканини.

Як прикріпити штори до карнизу

5. На тасьмі. Для реалізації такого методу буде потрібно вдвічі більше тканини, ніж зазвичай, зате в результаті виходити безліч своєрідних складок, що відрізняються красою і вишуканістю. При цьому при відкритті штор складки будуть кілька розпрямлятися, а при закриванні – акуратно складатися.

6. На кільцях. Дуже простий і функціональний спосіб: готовий кільця пришиваються до штор на однаковій відстані. Якщо все правильно прорахувати, то за допомогою кілець також можна домогтися наявності гарних складок.