Як вибирається колір при декоруванні приміщення Крім якості обробки і предметів інтер'єру величезне значення має правильно підібрана колірна гамма. Найчастіше за допомогою вмілого оперування відтінками можна значно пожвавити навіть не дуже дорогу обстановку, розставивши в ній необхідні акценти.

Це здійснюється за рахунок використання предметів, за кольором відрізняються від основного тону в приміщенні.

При підборі відтінків кольорового акцентування існує кілька прийомів:

1. Схема «тепло-холодно». Якщо кімната декорована в основному теплими тонами – жовтим, помаранчевим, персиковим, абрикосовим, рудим і т. п., то ця спекотна атмосфера дуже добре підкреслюється холодним кольором – синім, зеленим, фіолетовим, або їх відтінками. Такі акценти здатні не тільки підкреслити, але і трохи остудять загальну колірну теплоту приміщення. Справедлива і зворотна схема – прохолодні колірні рішення, що відрізняються легкістю і свіжістю підкреслюються помаранчевими, жовтими або медовими акцентами.

2. Схема «Додаток». Щоб домогтися пожвавлення атмосфери інтер'єру, можна застосувати акцентування за допомогою кольору, що доповнює основний. Для правильного підбору в цьому випадку пропонуються спеціальні колірні розкладки, мають вигляд кольорового кола зі змінюваною відтінками, і в якості доповнюючих завжди вибираються тони, розташовані один навпроти одного. Приміром, доповненням помаранчевого служить синій або блакитний, зелений – червоний або фіолетовий. Слід враховувати відносну складність даної схеми – вона здатна наситити інтер'єрну атмосферу значною енергією. Найчастіше такий підхід актуальний для їдальні, вітальні або ігровий.

3. Схема «Аналогія». При бажанні наситити інтер'єр спокоєм, в якості акцентів обираються сусідять відтінки: блакитний тон кімнати в такому випадку буде відмінно доповнено зеленими або світло-фіолетовими предметами інтер'єру. В результаті досягається атмосфера спокою і гармонії, що найчастіше застосовується для спалень, бібліотек і зон відпочинку.

Як вибирається колір при декоруванні приміщення

4. Акцентування нейтрального інтер'єру. При переважанні нейтральних тонів – білого, чорного, сірого або бежевого, в якості акцентів можуть застосовуватися будь-які кольори, при чому комплексно. При цьому зручність такої схеми в тому, що акцентування можна змінювати в залежності від настрою або сезону. При використанні декількох акцентних квітів важливим є умова їх поєднання по мірі насичення і яскравості: сусідство надто різняться тонів буде виглядати неприродно.

Для правильного підбору колірних співвідношень в кімнаті зазвичай застосовується формула 60/30/10, де 60 – процентна частка основного тону, 20 – додаткового, ну а 10% припадає на акценти.