Догляд за ламінатом наскільки практичних порад Завдяки своїй особливій красі і порівняно доступною вартості, ламінат сьогодні дуже активно використовується для облаштування підлогових покриттів. Головна особливість такого матеріалу полягає в тому, що він здатний відмінно імітувати як натуральне дерево, так і істинно природний камінь.

Правда, тут відразу варто відзначити, що при випадковому пошкодженні такого покриття, його поверхню абсолютно не відновлюється, а значить, без повної заміни окремих планок тут обійтися ні як не вийде. Саме тому, щоб ризик таких ушкоджень звести до мінімуму, за ламінатом потрібно обов'язково правильно доглядати.

Періодичне прибирання

Догляд за ламінатом наскільки практичних порад
Заходи з прибирання і чищення покриттів з ламінату слід здійснювати якомога частіше, бажано на регулярній основі. При цьому поверхня такого покриття краще всього чистити за допомогою пилососа, що дозволить досить швидко і максимально ефективно видаляти з нього не тільки весь пил, але і різні дрібні частинки бруду, які для ламінату можуть представляти величезну небезпеку (дряпаючи поверхню матеріалу, вони здатні досить істотно прискорити процес його зносу).Крім того, тут також слід пам'ятати і те, що ламінат може отримувати досить серйозні ушкодження і від безпосереднього пересування самої меблів, а значить, рухати її в процесі прибирання дуже небажано. Найкращим рішенням тут, вважається застосування компактного робота-пилососа, який без особливих проблем допоможе очистити всі важкодоступні місця.

Видалення з ламінату різних плям

Догляд за ламінатом наскільки практичних порад
У разі появи на ламінаті плям, їх, перш за все, необхідно спробувати видалити за допомогою злегка зволоженою тканини. Якщо цей метод не мав успіху, то тоді можна вже спробувати скористатися яким-небудь спеціальним м'яким миючим засобом або ж просто розведеним у воді оцтом. Тут, правда, варто обов'язково пам'ятати про те, що подібний матеріал відрізняється вельми серйозною чутливістю до впливу різної хімії, тому переборщувати з миючими засобами в ході догляду за ним вкрай не рекомендується.


Побутові засоби для догляду за лминатом

При очищенні і догляду за ламінатом потрібно обов'язково застосовувати тільки виключно ті засоби і речовини, які спеціально призначені безпосередньо для даного конкретного покриття. Так, наприклад, в якості своєрідного захисту, вкрай не бажано додатково покривати такі панелі спеціальним маслом або воском, так як від цього на них тільки з'явиться набагато більше бруду і плям.