Підстави і фундаменти Фундамент (фундаментна плита), а точніше його підошва передає та розподіляє навантаження від будівлі безпосередньо на грунт підстави Останній повинен бути досить міцним і стійким.

Грунти добре вивчені і поділені за типами та їх здатності чинити опір навантаженням.
Розрахунковий опір грунту основи необхідно визначити до початку влаштування фундаменту. Якщо воно в місці будівництва не відомо, менше 1 кгс/см - або передбачуваного навантаження - зверніться до фахівців!

Площа підошви фундаменту залежить від глибини її залягання, грунту підстави та його стану, маси будівлі з навантаженнями та інших параметрів і визначається розрахунком.

Емпіричне правило для визначення співвідношення розмірів фундаментної плити свідчить, що її ширина підошви повинна бути, як мінімум, на 200 мм більше товщини стіни фундаменту (по 100 мм в кожну сторону), а висота дорівнює половині ширини підошви.

Щоб морози вберегти від будова зрушень у рухливих і водонасичених грунтах підстави, підошва фундаменту має бути нижче глибини промерзання. Для уточнення цього параметра зверніться до місцевих проектні або будівельні організації

АРМУВАННЯ

У більшості випадків при будівництві не потрібно посилення Фундаменту армуванням Але навіть простий арматурний стрижень багаторазово збільшує опір вигину фундаментної плити, зводячи до мінімуму утворення тріщин від нерівномірних навантажень і осад. Інше посилення - анкерний штир - нескладний, але надійний спосіб з'єднання фундаментної плити з підвальній стіною, а останньої - з каркасом ст роїння. Застосування стержневої арматури визначається розрахунком, але деякі практичні рекомендації можуть бути корисними.

Розміри Приріст діаметра арматурних стрижнів кратно 2 мм починаючи з O10 мм. Розміри, найбільш поширені для фундаментів каркасних дерев'яних споруд-від O10 до O16 мм.

З'єднання. Коли арматурні стрижні необхідно наростити, щоб зробити їх безперервними, довжина напуску повинна бьть не менше 30 діаметрів стержня, а стики розташовувати вразбежку відносно один одного.

Антикорозійний захист. Мінімальне заглиблення арматури на бетон має становити 75 мм - для фундаментів: 50 мм - для фундаментних стін, дотичних зі зворотним засипанням або піддаються атмосферним опадам, 20 мм -для бетону, захищеного гідроізоляцією

НЕОБХІДНО ПАМ'ЯТАТИ.

Оскільки фундамент займає таке важливе місце в забезпеченні цілісності і надійності конструкції будівлі і насилу піддається ремонту, було б мудро проявити необхідну передбачливість при його будівництві. Зробіть фундамент трохи міцніше, ніж ви розрахували, а тому рекомендуємо дотримуватися представленим тут радам.

1. Закладіть підошву фундаменту нижче глибини промерзання (зазначається в місцевих будівельних довідниках) на стійкий без органічних включень грунт

2. Підсильте ьерхний пояс підвальних стін і низ фундаментної плити суцільною горизонтальною стрижневою арматурою. З'єднайте і/, між собою вертикальними сталевими анкерними штирями Ь горизонтальних швах фундаментних стін із збірних бетонних блоків бажана укладання армуючих дротяних сіток

3. Між усіма бетонними конструкціями і деталями з дерева помістіть гідроізоляцію і прокладки з антисепти легованої деревини, стійкої до гниття

4. Прикріпіть нижні дерев'яні деталі і конструкції надземної частини будівлі до фундаментних стін за допомогою анкерних болтів або скоб

5. Забезпечте при необхідності дренаж навколо фундаменту, зробіть вимощення з ухилом у бік від споруди, позначка землі повинна знаходитися не менше ніж на 400 мм нижче всіх дерев'яних деталей і конструкцій.

Є ще й інші фактори, що впливають на надійність фундаменту як, наприклад, зосереджені навантаження всередині будівлі або зовні - на верандах і терасах..
Багато хто умови будівництва вимагають крім зазначених, додаткових заходів, тому фундаменти завжди повинні проектуватися фахівцем.

Вимоги до фундаментів у зонах вічної мерзлоти, а також схильних до ураганів і землетрусів - особливі, їх виконують згідно територіальним будівельним нормам.