Циркульна пила Стаціонарна циркульна пила— один з найбільш необхідних верстатів майстра-самодельщиков, що займається будівництвом або благоустроєм житла та обійстя. Часто використовується www.postroil.com, а якщо і промислова, то модернізована для більш зручної і продуктивної роботи.

Поради наших читачів допоможуть багатьом уникнути помилок при виготовленні такої пилки, її модернізації або дооснащення.

Особливість — маятникова рама

Знайомлячи з перевіреними в роботі вдалими технічними рішеннями, спочатку розповімо про вузол регулювання висоти підйому (вильоту) диска над столом. Конструктивні особливість сайту в тому, що двигун і вал з дисковою пилкою встановлені на додаткову, зварений із сталевих куточків, раму (автор назвав її маятникових). Зі столом вона рухомо з'єднана з допомогою осі, яка дозволяє повертати раму щодо столу на кут, що регулюється гвинтом-домкратом. Тим самим змінюється виліт диска.

Циркульна пила
На рис. 1 показана пила з повністю піднятим диском. В цьому випадку максимальна глибина різу.

При опущеному диску (рис. 2) глибина різу мінімальна. Гвинт, встановлений на поворотному сухаря, дозволяє встановити будь-яке проміжне значення. На рис. 3 показана конструкція маятникових рами.

При будь-якому вильоті пилки стіл горизонталей і розташований на постійній, найбільш зручною майстру висоті. Ні стать, ні стеля майстерні не заважають обробляти довгомірний матеріал, як це часто буває, якщо пила має похилий стіл для регулювання вильоту. Зміна глибини різання здійснюється обертанням одного гвинта, а не зміною довжини всіх чотирьох опор, як пив з підйомним столом. Щоб уникнути вібрації конструкція маятникових рами і її опор повинна бути жорсткою.


Економить час

В залежності від того, який диск встановлений, можна пиляти деревину стандартними дисками уздовж або поперек волокон. Але в процесі роботи часто потрібно, розпустивши дошку вздовж волокон, підрізати її торці. Заміна диска для цієї операції забирає багато часу.

Циркульна пила
Механік з Кузнецка запропонував змінити заточку диска (рис. 4) і зробити її, як ручної поздовжньої пилки, а для двигуна зробити можливим реверс. Тоді при зни-ної розпилюванні диск обертається в одну сторону, а при поперечної — в іншу. Подача матеріалу йде з різних сторін (рис. 5).

Кути різання в даному випадку оптимальними не виходять, але зате можна досягти задовільних продуктивності і якості різу, не витрачаючи час на перестановку дисків.


Розбірна станина

Циркульна пила
Приклад виготовлення простої розбірної станини без застосування зварювання(рис. 6), зручну для роботи, ремонту та перевезення.

Станина складається з двох прямокутних сталевих листів товщиною 8 мм В одному з них профрезовані пази для фланцевого електродвигуна. Застосування такого двигуна значно спростило конструкцію станини.

Пази зроблені довгі, щоб можна було застосовувати різні автомобільні ремені. Бічні листи станини стягуються шістьма шпильками, які виготовлені з шестигранного прутка (можна було і з круглого, зробивши лиски під ключ). Довжина шпильок залежить від довжини вала з інструментом і габаритів двигуна. Між валом і двигуном розташована текстолітова панель. Вона оберігає двигун від прямого попадання стружки і тирси і служить для кріплення конденсатора.

Двигун однофазний, на 220 В, потужність 1,5 кВт зі швидкістю 2800 об/хв., так як при підключенні трифазного двигуна до однофазної мережі важко досягти необхідного пускового моменту.

За матеріалами журналу "ДІМ"