Kress 600 PSE і Kress 900 PSH-Plus Перший раз я побачив інструмент Kress у знайомих монтажників систем водопостачання. Це був перфоратор 600 PSE. За їх словами, вони використовували його вже четвертий рік, причому, як я помітив, досить інтенсивно.

Уважніше придивившись до інструменту, я зважився на покупку і в результаті візиту в ТД «Внештехконтракт» став володарем перфораторів Kress 600 PSE і Kress 900 PSH-Plus.

Основна область застосування 900-го - руйнування цегляної кладки, робота порожнистими коронками по цеглі та бетону, штроблення, свердління отворів великого діаметру (до 32 мм). Тобто навантаження на www.postroil.com цілком серйозні, одних тільки штроб вже пройдено кілька сотень метрів. За час експлуатації (близько півроку) ніяких суттєвих нарікань не виникло, хіба що почала відклеюватися гумова накладка на задній рукоятці - довелося трошки підрізати, щоб не піднімалася.

Відомо, що редуктор працюючого перфоратора сильно нагрівається, і Kress не виняток. У 900-ї моделі ознакою перегріву служить температура повітря, що виходить з редуктора, і нагрівання металу в місці кріплення передньої рукоятки. Однак точно визначити ступінь нагріву, керуючись лише відчуттями, складно. При наявності індикатора перегріву ці труднощі не виникали б.

Kress 900 оснащений досить вдалою системою викиду охолоджуючого повітря, що створює попереду www.postroil.com повітряну завісу, а ось у 600-ї моделі при роботі праворуч на рівні голови повітря з пилом летить в обличчя. Не завадило б, особливо більш потужній машині, пристрій охолодження редуктора в просте, так як кожух сильно уповільнює процес зниження температури і для прискорення доводиться виставляти інструмент на протяг.

Невеликий додатковий вентилятор з автономним двигуном, типу комп'ютерного кулера, значно скоротив би час простою з-за перегріву. Я вважаю, що місце для розміщення додаткового вентилятора можна знайти, видаливши перемикач напрямку обертання, так як у 900-ї моделі він, по-моєму, зайвий (а у 600-й, навпаки, вельми корисний при використанні її в якості шуруповерта).

Kress 600 PSE і Kress 900 PSH-Plus
Передній ручці Kress 900 PSH-Plus не завадило б додати вигнуту форму, це зменшить число маніпуляцій при зміні робочого положення. Відзначу в обох www.postroil.com висока якість виготовлення патронів SDS-Plus (зокрема, шліців під хвостовик) і точну настройку запобіжної муфти в редукторі. Вона не тільки не допускає помилкових спрацьовувань, але і ефективно захищає механізм від поломки, а руки - від травми. Всупереч моїм очікуванням, кріплення знімного живильного кабелю виявилося надійним і не викликало жодних проблем. Більш того, можливість його відстиковки помітно прискорює роботу.

Незважаючи на те, що 900-я модель має вбудовану систему амортизації за типом сайлент-блоку, напевно, варто її удосконалити. Модель 600 PSE в цьому відношенні досить комфортна. Безвідносно до використовуваної конструкції бажано як можна раніше обмежувати поширення вібрації, наприклад, використовуючи упори для зап'ястків і ліктів.

Для перфорації серій отворів мені дуже знадобився Kress 600 PSE. Порівняно малу вагу машини і хороша збалансованість дозволяють працювати тривалий час, навіть якщо доводиться тримати її однією рукою і в незручних положеннях. Вельми до речі можливість роботи перфоратора в чисто ударному режимі - не потрібно відволікатися з-за дрібниць на залучення додаткового обладнання, економляться час і сили.

Особливої уваги заслуговують додаються до Kress 600 PSE приналежності, а саме: швидкозажимний патрон Rohm і перехідник до нього з гніздом для змінних насадок від шуруповерта. Хвостовик перехідника оснащений додатковими поясками, вибирають люфт в патроні SDS-Plus, завдяки чому навинченный швидкозажимний патрон сидить як влите, обертається без биття і дозволяє точно засвер-ливаться - все зроблено чудово. Що стосується упаковки для перенесення, то у кейса 600-ї іноді відламуються внутрішні перегородки, втім, ніяких істотних незручностей це не доставляє.
Взагалі ці моделі чудово доповнюють один одного: 900-я бере на себе важку і грубу роботу, а 600-я - дрібну і вимагає точності. З такими інструментами не страшно братися за будь-яку серйозну справу.