Як вибрати насос для свердловини відмінність та їх типи Звичайно, будь-який поважаючий себе дачник хоче мати свердловину на ділянці. Адже це так зручно. Проте варто пам'ятати, що свердловину не треба не тільки пробурити.

Треба ще й зробити так, щоб туди надходила вода. Тобто треба налагодити процес. Але як це зробити? для цього буде потрібно хороший насос. І зараз ми дізнаємося, як це зробити.

Пройшли століття, після того як винайшли перший насос, з'явилося різноманітність різних гідравлічних механізмів. Відмінність лише в принципі роботи, конструкції, способу перекачування рідин, сфері застосування.

В даному випадку ми маємо справу з водою. В інших аспектах насоси для свердловин сильно відрізняються. Для того, щоб вибрати необхідний насос, рекомендую вивчити їх види.

Способи розташування агрегатів:
• Поверхневі.
• Заглибні.
• Напівзаглибні.

Як вибрати насос для свердловини відмінність та їх типи
Поверхневі агрегати. Як ми бачимо з назви, дані механізми знаходяться вище рівня робочої води.

Конструкцією такого насоса передбачено наявність шланга, який заглиблюється в воду. Саме тому насос не знаходиться в рідині, а стоїть вище рівня води, його можна ремонтувати і ревізувати.

Ще одне з позитивних якостей даного типу насосів, у тому, що він може знаходиться як поряд зі свердловиною, так і на відстані від неї. З недоліків стоїмо відзначити те, що цей тип насосів вимагає особливої уваги до прозорості води. Якщо в рідині присутній бруд , насос може вийти з ладу. Ще один недолік, це висота підйому води. Вона становить 8-10 метрів. Для того, щоб викачати воду з свердловини глибше цих параметрів доведеться встановлювати додаткове обладнання. Після цього робоча глибина може бути до 50 метрів.

Як вибрати насос для свердловини відмінність та їх типи
Занурювальні насоси функціонують тоді, коли весь корпус агрегату знаходиться нижче рівня рідини.

Робоче місце даного типу насосів в нижній точці джерела рідини. Але насоси для колодязів розташовують на невеликому рівні. Це робиться для того, щоб пісок і мул не потрапляли у всмоктуючий патрубок. У конфігурації насоса присутній поплавковий рівень, який перешкоджає роботі механізму без рідини, так як це тягне за собою вихід з ладу насоса. Це обумовлено тим , що охолоджувальною рідиною двигуна служить рідину, яка перекачується. Відповідно без рідини відбудеться перегрів двигуна.

Великим плюсом цього типу насосів в тому, що їхня робоча глибина становить до 100 метрів. На патрубку всмоктування встановлений фільтр для захисту крильчатки насоса від потрапляння великих частинок сміття. З негативних якостей варто відзначити неможливість ремонту насоса без його підняття на поверхню. До того ж цілісний корпус агрегату важко розібрати без втручання спеціальних інструментів.