Варіанти каркасів під вертикальне озеленення Одна з ефективних різновидів вертикального озеленення – це увита ліанами спеціальна опора, змонтована в потрібному місці. Матеріал виготовлення, і застосовані при цьому технології, безпосередньо визначають функціональні особливості і декоративну специфіку кожної окремої моделі вертикальної опори.

Всі опори вертикального озеленення діляться на 4-ри основні групи:

1. Шпалерна сітка. Найдешевший тип, здатний послужити підставою для вертикального росту плентаються рослин, що володіють роздвоєними вусиками: тільки вони здатні оповити досить великі осередки в основному квадратної форми. Шпалерна сітка є відповідною опорою для запашного горошку, квасолі, огірків і т. п. До переваг подібної конструкції також відносять її мобільність, обумовлену невеликою вагою. Однак слід пам'ятати, що занадто важкі рослини шпалерна сітка витримати не здатна.

2. Пластикова решітка. Подібну конструкцію відрізняють вузькі осередку, що обумовлює її застосування для підтримки ліан, що проходять крізь грати і вимагають хорошої циркуляції повітря. На подібних опорах можна дуже часто побачити зростаючий клеметис, плющ, жасмин і т. д. Пластикові решітки відрізняються хорошою стійкістю до впливу низьких температур і сонячного світла. До недоліком зазвичай відносять непривабливий вигляд решітки, який не завжди задовольняє запити ландшафтного дизайнера. Однак, якщо завдання всіх здивувати садовим шиком не варто, то це цілком надійний і недорогий варіант для оформлення вертикального озеленення з допомогою ліан.

3. Металева опора. Досить довговічний елемент, справно службовець 15 і більше років. З допомогою такого каркаса дуже часто оформляються садові елементи з троянд, виноградних кущів, вистерий, актинид. Як підтримуючих елементів у подібних конструкціях виступає звичайна сталева дріт, що забезпечує відмінне забезпечення рослин повітрям і служить для них міцною опорою. Металеві опори можуть виконуватися в різноманітних формах, що робить їх досить популярних у дизайнерських композиціях. Для того, щоб подібна опора прослужив максимально довго, її необхідно регулярно фарбувати.

Варіанти каркасів під вертикальне озеленення

4. Дерев'яна решітка. Найпопулярніший вид садових опор, що вимагає значних капіталовкладень. Для того, щоб трохи заощадити фінанси, хорошим варіантом є власноручне виготовлення решітки з дерева. Вирізняють такі елементи добрі декоративні якості, а також низька теплопровідність, що дозволяє решітці не нагріватися влітку, і не охолоджуватися взимку. Ця особливість робить виростання ліан особливо комфортним. Дерев'яна решітка вимагає постійного догляду, що полягає у щорічній просочення спеціальними антисептиками або нанесенні фарби.