Немеханічні способи чищення димоходу Ефективність роботи камінів і печей знаходиться в прямій залежності від того, в якому стані димар. В процесі експлуатації на внутрішній стінці димоходів починає накопичуватися наліт з продуктів горіння, що призводить до зниження сили тяги за рахунок зменшення діаметра вивідного каналу.

Ще одна причина зниження тяги – збільшення часу прогріву, що також відбувається через скупчення сажі. У разі, коли сажеві відкладення занадто товсті, це може провокувати навіть загоряння всередині димоходу, що призводить не тільки до його швидкого руйнування, але і виникає ризик пожежі в будинку. Враховуючи всі ці моменти, природно вимальовується потреба в підтримці димоходу в належному стані, регулярно проводячи чищення сажі. Крім класичного методу з застосуванням механічного впливу, існує і менш трудомісткий хімічний метод, що передбачає додавання в паливо спеціальних речовин.

Найбільш ефективними типами немеханической чищення димоходу є:

1. Коминичек. Засіб чеського виробництва, що містить п'ять упаковок по 14 р. Один пакет здатний забезпечувати очищення від сажі протягом 3-х місяців, головне, щоб її шар не перевищував 2 мм. В результаті реакції відбувається перетворення нальоту в оксид, згорає без полум'я. Процес застосування дуже простий – кинути пакетик кошти в піч під час горіння.

2. Противонагарная хімічна композиція. Порошкоподібний засіб для видалення сажі нальоту. Додається в паливо з розрахунку 200г ПХК/ 1 тонна палива.

3. Поліно-сажотрус. У продажу реалізується у формі брикету або бруска. При згорянні кошти виділяється газоподібна речовина, що викликають процес осипання сажі всередині димоходу. Дуже хороший профілактичний засіб, що значно знижує кількість сажових відкладень, і протистоїть їх займання. В результаті цього експлуатаційні термін димоходу значно збільшується. Особливо ефективно поліно-сажотрус на цегляних димоходах: при нерегулярному використанні каміна або печі поліно потрібно застосовувати кожні півроку. Якщо ж протапливание проводиться щодня, то засіб краще всього використовувати пару разів за сезон. Однієї порції поліна вистачає на два тижні – в перебігу цього часу утворилися речовини активно діють всередині

Немеханічні способи чищення димоходу
димоходу. У цей час потрібно уважно оглядати виводять канали і прибирати звідти обсипалася сажу. Перед використанням засобу важливо переконатися у відсутності в димоході будь-яких сторонніх предметів: для максимальної ефективності поліно лягати зверху на вугілля.

4. Кам'яна сіль. Народний метод профілактики від появи сажі, її посипають паливо перед протапливанием.

5. Картопляна шкірка. Краще її не викидати, а збирати у відро: під час горіння печі шкірка кидається у вогонь, утворюючи пар: під його впливом відбувається розкладання і осипання сажі.