Переваги поліетиленових водопровідних труб Не так давно для облаштування водопровідних систем застосовувався виключно чавунний або металевий матеріал. Для того, щоб збільшити термін експлуатації водопроводів, а також полегшити їх монтаж, сучасними виробниками було розроблено цілий ряд альтернативних рішень, і одне з них – труби з поліетилену.

До безперечних переваг поліетиленових труб можна віднести:

1. Тривалий термін служби. В умовах постійного контакту з водою труби з поліетилену здатні прослужити дуже довго, до 100 і більше років. Це пояснюється тим, що матеріал виготовлення ніяк не руйнується від води, і взагалі не схильний до корозії. Головне, уникати механічного пошкодження трубопроводу. Хімічний вплив поліетилену також не шкодить, що в сукупності забезпечує виняткову надійність комунікацій при підземному способі укладання.

2. Стійкість до гідравлічних ударів. Завдяки еластичності поліетилену при різких скачках тиску всередині труб вони можуть компенсувати навантаження невеликим розтягуємо, уникаючи тріщин і поривів.

3. Відсутність необхідності в додатковому захисті. Під час прокладання підземних комунікацій поліетиленовий трубопровід не потребують додаткового захисту від корозії і низьких температур.

4. Простота монтажу. Поліетиленові труби відрізняються малою вагою, що значно полегшує транспортування і монтаж. Це також дає можливість виробникам виготовляти труби великої довжини, без стиків. Сама стикування окремих елементів виробляється набагато простіше, ніж їх металевих аналогів.

Використання поліетиленових систем має й економічний ефект, через їх набагато меншій собівартості, порівняно з чавунними і металевими. З недоліків труб даного типу зазвичай виділяють їх слабку стійкість до впливу ультрафіолету. Тому, поліетиленові водопроводи, при зовнішньому використанні, намагаються обладнати додатковим захистом від сонця.

Переваги поліетиленових водопровідних труб

Що стосується монтажу, то тут можуть бути варіанти як зі зварними системами, так і з застосуванням спеціальних фітингів. Перший варіант відрізняється більшою експлуатаційної надійності, а зварювальний апарат для поліетиленових труб за принципом своєї дії нагадує паяльник. Однак при облаштуванні водопровідної системи в домашніх умовах цілком прийнятним є варіант з фітингами, що не вимагає застосування дорогих агрегатів. Єдине, що потрібно в такому випадку – набір сантехнічних ключів.