Банку будівельний матеріал Ви любитель баночного пива, дружина віддає перевагу «джин-тонік», а дітям подобаються соки і газовані напої в баночною упаковці. Після того, як вміст випито, летять банки в сміттєву корзину.

А даремно! Адже це - цікавий будівельно-обробний матеріал. Читайте, як його можна використовувати, і придумуйте власні конструкції.

Спочатку про технології застосування банок, як будівельного матеріалу. Як правило, використовують банкові стовпчики. Для невеликих і невисоких конструкцій основою-стрижнем служить дріт 0 5-8 мм. Для більш високих споруд слід використовувати металевий пруток більшого діаметру, арматурні конструкції або дерев'яні кілки, просочені антисептиком. Міцність стовпчиків досягається засипанням усередину банок сухої землі або піску.

Банку будівельний матеріал
Варіанти огорожі доріжок або клумб наведено на рисунку. Розмітку виробляємо з допомогою линви і кілочків. Дріт пропускаємо крізь банки з наповнювачем-піском. У банку попередньо просвердлюємо отвори по центру. Дріт перегинаємо по центру конструкції, а її кінці довжиною 10-20 см встромляємо в землю.

Використовуючи дану технологію, ви можете самі придумати малюнок орнаменту огорожі, колірна гамма і розміри якого залежать від вибраного типу банок.

При використанні баночных стовпчиків для зведення опорних чи декоративно-захисних стінок застосовують в якості стрижня арматурний пруток 010-16 мм. В цьому випадку стрижень заздалегідь згинають.

Банку будівельний матеріал
Банки нанизуємо на прут до вигину, ті з них, які знаходяться внизу конструкції, заливаємо цементний розчин, стовпчик встановлюємо у заздалегідь вириту траншею на підставі стінки, а гак закріплюємо у верхній частині стіни. В траншею закопуємо 2-3 банки з цементним розчином. Якщо стінка висока і тиск грунту на стінку велике, слід зв'язати по горизонталі стрижні баночных стовпчиків м'якою відпалений дротом.

Використовуючи дану технологію, можна зробити огорожу для високих пірамідальних клумб. Різнобарвна декоративна стінка річного душа стане родзинкою вашої ділянки, а головне - застосовуваний матеріал не боїться вологи, на сонці добре нагрівається, а пісок акумулює сонячне тепло. З різнобарвних банок на будь стінці можна викласти геометричний, анімалістичний або рослинний орнамент.

На дитячому майданчику теж можна знайти застосування нашим баночках. Огорожа пісочниці, веселі фігурки порадують малюка і урізноманітнюють ігри вашої дитини.

Обвита рослинами декоративна пергола з банок поруч з вогнищем створить затишок і приховає від цікавих очей. Стрижні для перголи краще виготовити з дерева. Підійдуть хвойні породи деревини, а також добре просушені і просочені антисептиком осика, вільха, береза, черемха. Використання дерев'яних стрижнів полегшить кріплення елементів перголи.

Можливі варіанти застосування банок як оздоблювального матеріалу при будівництві туалету, інших господарських споруд. Можна використовувати блоки, з баночок, склеєних водостійким клеєм і наповнених цементним розчином.

За матеріалами журналу "ДІМ"