Переваги і недоліки липової вагонки Як тільки ви побачите такий пиломатеріал як липова вагонка, ви одразу ж звернете увагу на її зовнішню привабливість – її кольорова гамма варіюється від майже білого з ледь помітним відтінком рожевого до блідо-коричневого або золотого.

Великий асортимент даного будівельного матеріал доступний за наступним посиланням «Лісоторгової Бази» - woodtrade.pro.

Переваги і недоліки липової вагонки

Будь можливий вада може бути перетворений у перевага, головне – використовувати матеріал за призначенням. Відносний недолік вагонки з липи полягає в тому, що з часом вона змінює свій колір, стає помітно через 5 – 7 років експлуатації. Приміром, липа, що росте на Кавказі, з часом насичується рожевим відтінком, а дерево, що виростає в центральних регіонах Росії, стає брудно-білим.

Однак, з-за цієї метаморфози, яка трапляється під впливом високої температури, не виключає корисність та актуальність використання липи при оздоблювальних роботах.

Вагонка з липи: переваги будівельного матеріалу

Що стосується м'якості деревини, то недоліком цей параметр визнають лише ті, хто ніколи не працював з липою. Липа – благородний пиломатеріал, який легко піддається обробці: можна використовувати будь-які інструменти, вона не тріскається і не жолобиться.

Протягом багатьох років липова вагонка зберігає свою привабливість і міцнісні характеристики. І все ж, якщо додатково використовувати захисні засоби, то термін служби матеріалу і зовсім може бути значно продовжений. З переваг цього пиломатеріалу виділяють наступні:

• гризуни не піддають негативного впливу матеріал;
• відмінний теплоізолятор;
• липа є екологічно чистою деревиною, яка в процесі використання не виділяє шкідливі речовини в атмосферу, а її експлуатаційні характеристики зберігаються протягом тривалого часу;
• стійкість до вологи і різких температурних перепадів;
• тривалий експлуатаційний термін;
• поверхня липової вагонки практично не забруднюється в процесі експлуатації, а якщо це і станеться, її легко піддавати санітарній обробці;
• якщо первісний колір матеріалу зміниться, то його можна легко відновити, для чого використовується звичайна шліфування;
• монтувати липову вагонку простіше простого, з чим впорається звичайний любитель, не володіє певними спеціальними навичками;
• зберігає свою первісну форму довгі роки;
• низький вага матеріалу;
• сучки і смоли не присутні на «тілі» липи;
• завдяки її використанню створюється сприятливий емоційний фон.

У наш час за допомогою липової вагонки успішно облицьовуються внутрішні приміщення. Найчастіше її застосовують для того, щоб покрити стіни кімнати, веранди, балкони, лазні або сауни. Кріпити вагонку можна в будь-якому напрямку, вертикальному або горизонтальному, за рахунок чого можна добитися оригінальних натуральних малюнків поверхні. Завдяки своїм екологічним характеристикам даний матеріал може бути успішно застосований для облицювання дитячих кімнат, лікувальних установ і будь-яких інших житлових приміщень.

Що стосується недоліків даного пиломатеріалу, то можна відзначити лише його м'якість і високу вартість. До того ж, що стосується її характеристик, то вони нижчі, порівняно з іншими сортами деревини. Саме з цієї причини, в процесі її монтажу слід бути гранично акуратним, щоб не пошкодити поверхню матеріалу.