Реставрація дерев'яної меблів Реставрація дерев'яних меблів - це цікава і продуктивна робота, яка дозволяє врятувати і дати друге життя старих меблів для того, щоб використовувати її в новому інтер'єрі.

Природно, що для такого перетворення підходить тільки якісна і перевірена часом меблі, особливо якщо вона виготовлена майстром своєї справи і відноситься до певного стилю.

Саме такі предмети меблів можуть стати гідним акцентом в будь-якому інтер'єрі і надихнути на подальше декорування приміщення. Антикварні меблі найчастіше стає частиною інтер'єру, виконаного в стилі класицизму або провансу.

Косметична реставрація

Реставрація дерев'яної меблів
Дрібні недоліки, такі як тріщини, подряпини і потертості можна легко замаскувати за допомогою фарбування. При цьому фарбу можна використати і художню, головне підібрати потрібний тон. Промальованої місце, для стійкості, покрийте лаком для меблів чи звичайним лаком для нігтів. Якщо на поверхні є серйозні глибокі ушкодження, то приховати їх можна за допомогою спеціального воску. Пошкоджене місце очищається і затирається розігрітим воском до тих пір, поки поверхня меблів в цьому місці не стане рівною.

У продажу є віск різного кольору, м'якої і твердої консистенції. Якщо ви використовуєте прозорий віск, то місце реставрації необхідно покрити емаллю або кольоровим лаком. Ще більш складні пошкодження – подряпини і глибокі ямки усувають, використовуючи спеціальну шпаклівку по дереву. Шпаклівка наноситься акуратно в декілька тонких шарів, кожен з яких повинен повністю висохнути. Після усунення дефекту поверхню шліфують наждачним папером і покривають лаком.

Повна реставрація

Така реставрація необхідна, якщо зовнішній вигляд вашої дерев'яної меблів залишає бажати кращого і не підлягає косметичного ремонту. Завдяки повній реставрації ви можете створити новий вигляд предметів інтер'єру. Спочатку меблі розбирається: знімаються дверцята, видаляються кріплення, витягуються ящики та інші елементи. Стара фарба або лак повністю знімаються. Для цього застосовуються спеціальні склади для змивки фарби, які через годину счищаются разом з покриттям за допомогою шпателя.

Одночасно всі проржавілі кріплення і металеві елементи обробляються спеціальними розчинами. Зруйновані ділянки меблів счищаются і промиваються під струменем води, так, щоб не сталося промокання деревини. Після цих процедур меблі повністю просушується протягом декількох днів.

При необхідності меблі або її окремі ділянки покривають шпаклівкою, вона також дозволяє створювати нові фактури. Тепер меблі можна пофарбувати. Для цього чудово підходить акрилова фарба, вона добре захищає деревину від руйнувань. В якості емалі підійде алкідна, правда вона довго сохне. Фарбу наносять за допомогою губки, кисті або валика в 2-3 шари, яким дають повністю просохнути. Якщо ви збираєтеся розписувати свою меблі, то в якості фону використовуйте пастельні відтінки, кавовий або кремовий колір. Після фарбування меблі покривають лаком, він може бути матовим, глянсовим або шовковистим.