Плюси і мінуси полікарбонату Полікарбонат – особливий матеріал, який знаходить застосування в будівельних і оздоблювальних роботах, і, як будь-які інші вироби, що він має як переваги, так і недоліки.

Однак, якщо бути справедливим, варто відзначити, що експлуатаційних плюсів у нього побільше, особливо якщо порівнювати його з аналогічними матеріалами.

Плюси і мінуси полікарбонату

Найчастіше полікарбонат піддається порівнянні з іншими матеріалами, які він успішно замінює. Такі вироби можна зустріти на будівельному об'єкті, при ремонті будинку або квартири, при дизайні інтер'єру і екстер'єру, спорудження захисних об'єктів та інших архітектурних завданнях. Виходячи з цього, полікарбонат можна порівняти зі склом, металом і пластиком.

Полікарбонат та його переваги

Головний плюс цього будівельного матеріалу – стійкість до вогню, не підтримання горіння (якщо певний ділянку вироби і оплавиться, то він швидко загасне) і стійкість до механічних пошкоджень (даний параметр приблизно в 20 разів вище, ніж у скла). Крім цього, полікарбонат – гнучкий матеріал. Якщо розглядати полікарбонат стільникового типу, то він додатково відрізняється високими теплоізоляційними характеристиками. Забезпечується це замкнутими осередками, для наповнення яких застосовується повітря, що є найгіршим теплопровідником.

Ще одне безперечне достоїнство – можливість вибору практично будь-якого кольору виробу: полікарбонат може бути стандартним зеленим, червоним, жовтим або схожих за кольором з дорогими металами, наприклад, з бронзою. Скла тонуються спеціальними плівками, які після деякого часу просто відклеюються, а ось для додання кольору полікарбонату застосовуються спеціальні присадки і добавки, які в процесі виробництва замішуються з самим матеріалом. Іншими словами, полікарбонат має єдиний колір по всій своїй товщині, і з цієї причини він не вицвітає з часом.

Якщо порівнювати полікарбонат з металом, то тут він також має ряд позитивних якостей. Матеріал володіє високою стійкістю до вологи, високих і низьких температур, корозії і крім цього він легкий і доступний для згинання.

На даний момент його застосовують у огороджувальної конструкції, теплиці, парнику, для скління лоджії або балкона, де він здатний витримати великі навантаження вітру, температурні скачки і впливу вологи.

Полікарбонат та його недоліки

З основних мінусів даного матеріалу виділяють:

• слабка стійкість до абразивів (велика ймовірність утворення подряпин на поверхні);
• тривалий вплив ультрафіолету руйнує матеріал;
• інтенсивне теплове розширення (високі і низькі температури здатні змінювати структуру матеріалу, звужуючи його, і розширюючи, що повинно враховуватися в процесі здійснення монтажних робіт).

Якщо розглядати проблему, пов'язану з ультрафіолетом, то на даний момент виробниками було знайдено одне, але ефективне рішення. Під час процедури екструзії, їй піддається не тільки сам виріб, але і особлива плівка, завдання якої – захистити полікарбонат від УФ-променів. Вона щільно прилягає до листу і гарантовано захищає його, завдяки чому матеріал отримує тривалий експлуатаційний термін незалежно від зовнішніх умов.

Низька стійкість до абразивів також не є великим недоліком, адже дрібні подряпини просто не видно на поверхні виробу, а що стосується теплового розширення, то його й зовсім можна уникнути, якщо грамотно монтувати полікарбонат.

Матеріал підготовлений фахівцями компанії GTconcept - gtconcept.com.ua.