Робимо колодязь своїми руками Для постачання водою будь-якої забудови копають колодязі або бурять артезіанські свердловини. Про бурінні свердловин і підборі необхідного обладнання для них можна знайти безліч інформації.

У цій статті ми поговоримо про будівництво колодязів. Колодязь, порівняно зі свердловиною має як переваги, так і недоліки. До останніх у першу чергу відноситься малу кількість води, що надходить, тобто дебіт. Адже водозабір біля колодязя досить малий — максимум 500 л у годину, частіше 100-150 л, хоча зустрічаються і винятки — до 1000 л на годину. Перевага криниці полягає в безперервному забезпеченні водою у разі виходу з ладу насоса або перебоїв з електрикою. Саме цей фактор є вирішальним для власників дачних ділянок або членів садово-городніх товариств, для яких вищезгаданий водозабір цілком прийнятний.

Пристрій колодязя необхідно довірити професіоналам, які спочатку повинні переконатися, що до води добратися можна. Звичайний шахтовий колодязь будується в середньому на глибину 10-15 м, але може досягати і 30 м.

Останнім часом широко використовуються залізобетонні кільця заводського виготовлення. Їх опускають одне за іншим в шахту у міру виїмки грунту. Найважливіша частина колодязя — водоприймальна. Якщо вона спирається на водотривкий шар, то вода надходить у шахту через отвори в бічних стінках. Тоді краще їх розташувати в шаховому порядку через 20-30 см. Якщо дно колодязя розміщується у водоносному пласті, то його засипають гравієм товщиною 20-30 см, який буде виконувати роль фільтра.

Дуже важливо дотримати правила облаштування майданчика навколо колодязя. По-перше, по периметру шахти потрібно прокопати канаву на глибину промерзання грунту, заповнити її жирною глиною і щільно утрамбувати. Це робиться для того, щоб у колодязь не потрапляли забруднені верхні води. По-друге, верх колодязя повинен виступати над поверхнею землі на 80-100 див. Навколо шахти облаштовується майданчик з твердим покриттям, з ухилом для водовідведення. Красиво зроблена дах не тільки захистить колодязь від пилу і листя, але і прикрасить ваш ділянку або прилеглу до нього територію.

Брати воду з колодязя потрібно спеціально призначеним для цього відром, але більш сучасним способом є звичайно колодязний насос. Використання найбільш поширеного насоса типу «Малюк», сьогодні не є досконалим, так як такий насос не забезпечує необхідного напору в системі водопостачання.

Найкращим варіантом, на наш погляд, є відцентровий шестидюймовый насос з нержавіючої сталі з поплавковим вимикачем. Останній відключить насос у разі нестачі води в колодязі і автоматично включить його по мірі її надходження. Такий насос дозволить підтримувати тиск води в системі близько 2,5-3 атмосфер.

Колодязну воду можна використовувати для поливу, а от пити її без попереднього очищення не варто. Це так звана верхова вода. Вона збирається в піщаних шарах недалеко від поверхні при таненні снігу, після дощів і не встигає остаточно очиститися. Нерідко вода буває мутнувата, з домішками. Потрібен фільтр. Вибір наявного в продажу фільтрувального обладнання дуже великий. Ми ж зупинимося на найбільш доступному за ціною фільтр зворотного осмосу. Близько 90% імпортної бутильованої питної води проводиться по цій www.postroil.com.

Суть методу полягає в тому, що воду пропускають через тонкоплівкових полімерну мембрану, яка має мікроскопічні отвори. Чиста, вільна від домішок вода проходить через ці отвори, а концентрований розчин різних солей змивається в дренаж. Очищена вода наповнює бак накопичувальний, фільтрується через постфільтр з активованого вугілля і надходить в окремий кран для питної води.

www.postroil.com має п'ять ступенів очищення, розміщується під кухонною мийкою. Дуже привабливою для дачників є можливість після закінчення літнього сезону легко демонтувати фільтр і встановити його у себе в міський кватире, забезпечивши тим самим цілорічне використання установки. Продуктивність фільтра — до 150 л очищеної питної води в добу, що цілком достатньо для забезпечення сім'ї з 3-4 осіб.

Термін служби мембрани — до 2 років, змінних картриджів 3-6 місяців, вугільного постфільтру — 1 рік.

Існує одна головна неприємність: часто у посушливу погоду колодязі пересихають, так як не підживлюються дощовою водою. Але є альтернатива — свердловина.

А меблі на замовлення можна замовити stim.kiev.ua в компанії stim.kiev.ua

За матеріалами журналу "ДІМ"