Пінобетонні блоки Піноблоки, в основному, використовуються для будівництва внутрішніх перегородок у будинку. Затребуваний даний матеріал із-за того, що він не надає великого навантаження на фундамент.

Саме з цієї причини усадка фундаменту може займати набагато менше часу.

Також, піноблоки славляться тим, що їх легко обробляти і монтувати матеріалу. Піноблоки зручно розпилювати, різати, стругать і пробивати цвяхами. Поверхня матеріалу легко піддається будь-яким видам оздоблень. Це якість, у свою чергу, значно зменшує терміни ремонту. Як правило, для міжкімнатних перегородок вибираються пінобетонні блоки товщиною 100 мм та густиною 1000 кг/м.

Не можна не відзначити високі звукоізоляційні і теплоізоляційні якості матеріалу. Більш того, завдяки своїй міцності піноблоків не страшні впливу хімічних речовин, підвищена вологість, перепади температури та інші несприятливі впливи.

Однак, як і у будь-яких інших будматеріалів, є у пінобетонних блоків і недоліки. Самим основним недоліком є неточна геометрія форми. З цієї причини даний матеріал рідко використовується в будівництві більш масштабних будівель. Справа в тому, що для виготовлення піноблоків недобросовісні виробники часто економлять на якості деяких компонентів, що входять до складу матеріалу. Відповідно, це негативно впливає на якість кінцевого продукту. Але, тим не менш, цей недолік все ж не впливає на затребуваність піноблоків на будівельних ринках. У питаннях популярності піноблоки не поступаються того ж газобетону, який володіє правильними геометричними параметрами.

Пінобетонні блоки
Пінобетонні блоки

Якість піноблоків залежить і від способу їх виготовлення. А матеріал може виготовлятися двома способами: автоклавним і неавтоклавным. У другому випадку, є ймовірність того, що пориста структура матеріалу може бути нерівномірним, що призводить до низькими технічними характеристиками, а в процесі експлуатації може статися значна усадка. Якщо піноблоки виготовлялися автоклавним способом, то міцність будматеріалу буде більше.

Не менш важлива ідентичність ширини блоків. Саме від цієї характеристики залежить наявність щілин. Колір піноблоків теж повинен бути однорідним, без розлучень і просвітів. Дуже важливо, щоб блоки були покриті спеціальною плівкою, яка запобігає негативний вплив вологості на матеріал. Перед транспортуванням і після неї необхідно обов'язково перевірити блоки на наявність тріщин. Монтаж піноблоків з тріщинами вкрай не рекомендується, тому що такий матеріал ненадійний.