Переваги і недоліки цементно-піщаної стяжки Для укладання підлогового покриття власник житла повинен в першу чергу забезпечити якісне чорнове підставу. Поверхня повинна бути рівною і міцною. Отримати таку можна, якщо використовувати цементно-піщаний склад.

Стяжка, залита з нього, відрізняється певними перевагами. Але не варто забувати, що недоліки у неї теж є. Тому необхідно розібратися у всіх особливостях подібного методу вирівнювання підлог.

Переваги цементно-піщаної стяжки

1. Велика надійність. Вирівнюючий шар, який виходить у цьому випадку, володіє високими міцнісними характеристиками. З-за цього стяжка з цементу й піску підходить для укладання будь-якого підлогового покриття, навіть масивного і важкого.

2. Невисока вартість. Купувати дорогі матеріали, щоб залити таку стяжку, не потрібно. Таким чином, вона дозволяє власникові заощадити на ремонті. Також не потрібні дорогі інструменти для проведення робіт.

Переваги і недоліки цементно-піщаної стяжки
3. Універсальність застосування. Використовувати цементно-піщану суміш для створення стяжки можна практично незалежно від експлуатаційних особливостей приміщення. Вона буде гідно служити як в житлових кімнатах, так і в приміщеннях з підвищеною вологістю повітря або іншими негативними чинниками.

4. Довговічність. Збережеться в хорошому стані стяжка такого типу багато років. Причому, якщо спочатку вона була правильно залита, то при подальшому ремонті, можливо, її не доведеться міняти або ремонтувати.

5. Екологічна чистота. Нарешті, подібна конструкція для укладання підлогового покриття не погіршує мікроклімат в кімнаті. Адже виконується така стяжка з безпечних матеріалів, що мають натуральне походження.

Недоліки цементно-піщаної стяжки

Незважаючи на настільки значний перелік переваг, стяжка з піску і цементу все ж далеко не ідеальна. Серед її недоліків можна назвати значну масу, тривалий період твердіння, а також складності в заливці. Якщо власник вирішується самостійно зайнятися облаштуванням подібної конструкції, йому потрібно відразу приготуватися до великих складнощів. Тому багато вибирають спеціальні самовирівнюючі суміші, коли необхідно підготувати основу під підлогове покриття.

Якщо враховувати всі особливості стяжки подібного типу, вдасться правильно організувати її заливку і подальшу експлуатацію. У результаті підлогу зможе служити тривалий час, не доставляючи незручностей власнику.